Skip to main content

Dombrovskis atzinīgi vērtē Cemex attīstību

Šodien, 3. aprīlī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Cemex Ziemeļeiropas reģiona vadītāju un Eiropas Cementa asociācijas „Cembureau” prezidentu Ignacio Madridehosu (Ignacio Madridejos), Cemex Polijas un Austrumeiropas reģiona vadītāju Rūdigeru Kūnu (Rüdiger Kuhn) un cementa rūpnīcas Cemex Latvia izpilddirektoru Enriki Garsiju (Enrique Garcia), un atzinīgi novērtēja Latvijas lielākā ārvalstu investīciju projekta – Cemex ražotnes attīstību.

Cemex pārstāvji premjeru informēja, ka Cemex ražotnē Brocēnos, kas darbu uzsāka 2009. gadā, investēti vairāk nekā 275 miljoni eiro un pagājušā gada novembrī tā saražoja miljono cementa tonnu. Aptuveni trešā daļa no saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Somiju, vēl trešdaļa – uz Krieviju, tāpat Brocēnos saražotais cements tiek eksportēts uz Lietuvu, Igauniju un Baltkrieviju.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis „Cemex rūpnīcas veiksmīgā attīstība ir pārliecinošs arguments, ko varam izmantot, uzrunājot pasaules līmeņa ražošanas uzņēmumus un aicinot tos Latvijā veidot savas ražotnes. Tāpat atzinīgi vērtēju kompānijas apņēmību turpināt investīcijas Latvijā, paplašinot ražošanu un veidojot jaunas darba vietas. Šādi investori ir nozīmīgs partneris valdībai, tādēļ apliecinu gatavību kopīgi strādāt pie kompānijas attīstībai svarīgo jautājumu risināšanas.”

Cemex rūpnīca Brocēnos ir viena no tehnoloģiski modernākajām cementa rūpnīcām Eiropā, kurā izveidotas vairāk nekā 300 darba vietas un tās kapacitāte ir līdz 1,6 miljoniem tonnu cementa gadā. Meksikas kompānijai Cemex, kas ir viens no pasaules līderiem cementa ražošanā, pieder 61 cementa rūpnīca 50 pasaules valstīs, kas ik gadus saražo 96 miljonus tonnu cementa.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

 

Dalies ar ziņu