Skip to main content

Dombrovskis: JAUNĀ VIENOTĪBA ir Latvijā vienīgā partiju apvienība, kas kompetenti piedalās Eiropas veidošanas procesā visos varas līmeņos

JAUNĀ VIENOTĪBA ir šobrīd vienīgais Eiropas vērtībās balstītais politiskais spēks, kas ir pārstāvēts gan Saeimā, gan valdībā, gan Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijā. Tātad mēs esam vienīgā Latvijas politiskā partija, kas aktīvi piedalās Eiropas veidošanas procesā visos šajos līmeņos,” uzrunājot VIENOTĪBAS domniekus šodien norādīja Eiropas Komisijas viceprezidents, JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās Valdis Dombrovskis.

 

Mūsu deputāti Eiropas Parlamentā ir iemantojuši cieņu ar savu līdzšinējo darbu, spēju gan panākt kompromisus, gan izvirzīt jaunas idejas Eiropas Savienības attīstībai, gan arī apvienot citu valstu kolēģus kopīgu interešu vārdā,” atzina V. Dombrovskis, atgādinot, ka Latvijai no 705 deputātu vietām nākamajā Eiropas Parlamentā pienākas tikai 8 vietas.

 

Eiropas Komisijas viceprezidents uzsvēra: “Ir ļoti svarīgi, lai šīs 8 vietas ieņem zinoši un pieredzējuši cilvēki, kas spēj un zina kā aizstāvēt Latvijas intereses Briselē, Strasbūrā, Berlīnē un Parīzē. Tieši tādēļ, ka Eiropas Tautas partija ir vadošais politiskais spēks Eiropā, JAUNAJAI VIENOTĪBAI ir dota iespēja efektīvi risināt Latvijai svarīgus jautājumus kā Eiropas Parlamentā, tā Eiropas Komisijā. Tas dod mums iespēju arī saņemt atbalstu no tām valstīm, kuru deputāti un valdības partijas pieder Eiropas Tautas partijas politiskajai  grupai.”

 

JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanām Valdis Dombrovskis klātesošos iepazīstināja ar savu redzējumu par JAUNĀS VIENOTĪBAS uzdevumiem Eiropas Parlamenta nākamajā pilnvaru periodā.

 

Kādi darāmie darbi no mūsu valsts interešu viedokļa ir nozīmīgākie? Kā tādu es pirmkārt redzu darbu pie ES daudzgadu budžeta 2021-2027.gadiem,” uzsvēra V. Dombrovskis.

 

Viņš norādīja, ka, saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES, ir sagaidāms mazāks kopējais finansējuma apjoms ES budžetā, līdz ar to jāturpina nopietns darbs Latvijas interešu aizstāvēšanai finansējuma sadalē nākamajā periodā, īpaši attiecībā uz ES fondiem.

 

Dombrovskis: “Mums ir jāpanāk lauksaimniecības tiešmaksājumu tuvināšana ES vidējam līmenim. JAUNĀ VIENOTĪBA arī ļoti labi apzinās, ka Latvijai joprojām ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas lauku teritoriju attīstībā, lauku ekonomikas un uzņēmējdarbības stiprināšanā un veicināšanā. Tātad no Eiropas fondiem nepieciešams paredzēt atbilstošu finansējumu lauku attīstībai. Nākamajā plānošanas periodā Kohēzijas politikas finansējums joprojām būs nozīmīgākās investīcijas Latvijas izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā, tajā skaitā mūsu valsts infrastruktūras attīstībā.”

Dalies ar ziņu