Skip to main content

Dombrovskis: Latvija atbalsta Asociācijas līgumu starp Ukrainu un ES

FOTO NO TIKŠANĀS

Rīga, 2. oktobris. Tiekoties ar Ukrainas ārlietu ministru Leonīdu Kožaru (Leonid Kozhara), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apliecināja, ka Latvija atbalsta Asociācijas līguma parakstīšanu starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES) un būs gandarīta, ja tas izdosies šogad plānotajā ES Austrumu partnerības samitā Viļņā.

„Latvija lieliski izprot šī lēmuma lielo ģeopolitisko un ekonomisko nozīmi Ukrainai, tādēļ atbalstām Ukrainas vēlmi padziļināt sadarbību ar ES gan politiskajā, gan ekonomiskajā dimensijā,” sacīja V.Dombrovskis.

Ukrainas ārlietu ministrs pauda pateicību par šo atbalstu un uzsvēra, ka Ukraina īsteno nepieciešamos uzlabojumus likumdošanā un tiesiskajā jomā atbilstoši ES standartiem. Ārlietu ministrs apliecināja arī Ukrainas puses gatavību un ieinteresētību meklēt tiesiskus risinājumus bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko lietā. L.Kožara uzsvēra, ka Ukrainas mērķi politiskajā un ekonomiskajā jomā tuvināties ES saglabājas nemainīgi un Asociācijas līguma parakstīšana būs būtisks solis uz priekšu šīs sadarbības paplašināšanai. Savukārt V.Dombrovskis norādīja, ka ES Austrumu partnerība būs viena no Latvijas būtiskākajām prioritātēm 2015. gada pirmajā pusē, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē.

Abas amatpersonas atzinīgi novērtēja veiksmīgi uzsākto konteinervilcienu maršruta ZUBR projektu, kas savieno Baltijas jūru un Melno jūru, un bija vienisprātis, ka nepieciešams attīstīt šī projekta ekonomisko potenciālu, tostarp, veidojot ciešāku koordināciju starp šī projekta partnervalstīm.

Tāpat V.Dombrovskis norādīja, ka Latvijas puse sagaida tiesiskus un objektīvus risinājumus kompānijas Reverta un Latvijas Krājbankas administratora ierosinātajām tiesvedībām Ukrainā saistībā ar izsniegto aizdevumu un ķīlu atgūšanu.

Tikšanās noslēgumā Ukrainas ārlietu ministrs, atsaucoties uz Ukrainas augstāko amatpersonu iepriekš izteiktajiem aicinājumiem Latvijas premjeram vizītē apmeklēt Ukrainu, vēlreiz uzsvēra, ka šāda vizīte paplašinātu arī Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības. V.Dombrovskis apliecināja, ka notiek darbs pie šādas vizītes organizēšanas 2014. gada pirmajā pusē, un plānots, ka tajā piedalīsies arī ar Latvijas uzņēmēju delegācija.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu