Skip to main content

Dombrovskis: Latvijai ir svarīgi atrasties ES kodolā

Latvijai ir svarīgi atrasties Eiropas Savienības (ES) valstu kodolā, nevis ES nomalē vai uz Austrumu tilta, nepieciešamību pievienoties starptautiskajam nolīgumam par pastiprinātu ekonomisko savienību, šodien, 14. janvārī, uzrunājot partijas VIENOTĪBA Domes sēdes dalībniekus, pamatoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis minēja divus galvenos argumentus, kādēļ Latvijai šis līgums ir nozīmīgs un nepieciešams. Pirmkārt, ar šo līgumu tiek sperts pirmais solis divu ātrumu Eiropas virzienā, un mums ir svarīgi atrasties kodolā, kurš virzās uz priekšu, nevis nomalē vai uz Austrumu tilta, norādīja Dombrovskis.

Otrs arguments ir finansiāls, pauda premjers. “Mēs esam trīs gadus smagi strādājuši, lai nodrošinātu Latvijas finansiālo disciplīnu, un, saglabājot mērķi pievienoties eirozonai, mēs esam ieinteresēti pievienoties tādai eirozonai, kurā tiek ievērota finanšu disciplīna, kura ir stabila un kuras dalībvalstis ievēro kopīgus noteikumus,” norādīja Dombrovskis.

2012. gada budžets ir pēdējais, kuru Latvijai nācās saskaņot ar starptautiskajiem aizdevējiem, atgādināja premjers. Ar ļoti smagu un nepatīkamu darbu trīs gadu garumā Latvijai ir izdevies atjaunot savu finansiālo stabilitāti, atgriezties pie ekonomiskās izaugsmes, kas balstīta ražošanas un eksporta pieaugumā, norādīja Dombrovskis.

“Sekmīgi izgājuši no krīzes, mēs redzam, ka krīze ES un eirozonā ne tuvu nav beigusies. Risinājumi, kā šo krīzi pārvarēt, tiek meklēti visā eirozonā, lai atjaunotu finanšu tirgu uzticību eirozonas finansēm, piedāvājot skaidru redzējumu, kā eirozonas valstis grasās stiprināt savu ekonomisko pārvaldību, gan arī lai nodrošinātu pietiekamus līdzekļus valstu finansiālo problēmu risināšanai,” norādīja Ministru prezidents.

“Latvija šos sagatavošanās darbus jau ir veikusi. Līdztekus fiskālās konsolidācijas pasākumiem, mēs esam sagatavojuši arī Fiskālās disciplīnas likumu, ko Saeima šonedēļ atbalstījusi 1.lasījumā. Ar šo diskusiju un piedāvāto likumu mēs kopējās ES debates esam krietni apsteiguši,” norādīja Dombrovskis.

Tāpat premjers norādīja, ka līdz ar ES budžeta disciplīnas līguma pieņemšanu būs nepieciešami grozījumi arī Lisabonas līgumā, kas paredzēs veidu, kā ES nodrošina finansiālu palīdzību tām dalībvalstīm, kas nonākušas finansiālās grūtības, izveidojot Eiropas Stabilitātes fondu. Šiem grozījumiem būs nepieciešams 2/3 Saeimas vairākuma atbalsts, tādēļ nopietns politisks darbs būs jāveic, lai panāktu šī līguma ratifikāciju parlamentā, norādīja premjers.

Nolīgums par pastiprinātu ekonomisko savienību šobrīd ir izstrādes stadijā. Līgumu parakstīšanai iecerēts sagatavot līdz marta sākumam, kad arī sāksies tā ratifikācijas process dalībvalstīs. Latvijā līgums stāsies spēkā, valstij pievienojoties eirozonai.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu