Skip to main content

Dombrovskis, Pabriks un Kristovskis izsaka līdzjūtību saistībā ar ASV vēstnieces Latvijā vietnieka Brūsa Rodžersa nāvi

29. jūnijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtījuši ASV vēstniecei Latvijā Džūditai Gārberei (Judith G. Garber) līdzjūtības vēstules saistībā ar ASV vēstnieces vietnieka, pieredzējuša diplomāta Brūsa Rodžersa (Bruce D. Rogers) pēkšņo nāvi.

Ārlietu ministra vēstulē pausta dziļa nožēla par Brūsa Rodžersa pāragro aiziešanu, kuru atcerēsies kā augstākās raudzes profesionālu amerikāņu diplomātu. Viņa ieguldījums divu diplomātisko nozīmējumu laikā Latvijā ir vecinājis Latvijas iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā. „Strādādams Latvijā Brūss ir ieguvis daudz draugu, viņa ieguldījumu Latvijas – ASV attiecību veicināšanā un apbrīnojamo Latvijas vēstures pārzināšanu atcerēsies Latvijā”, teikts ministra līdzjūtības vēstulē.

No 2000. gada līdz 2003. gadam Brūss Rodžers vadīja ASV vēstniecības Latvijā Politisko un ekonomisko lietu nodaļu. No 2008. gada, sava otrajā diplomātiskajā nozīmējumā Latvijā, Brūss Rodžers izpildīja ASV vēstnieces vietnieka pienākumus.

Arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks izteicis līdzjūtību sakarā ar ASV vēstnieces Latvijā vietnieka Brūsa Rodžersa pāragro nāvi.

"Izsaku visdziļāko līdzjūtību ASV vēstniecības darbiniekiem, kā arī ASV vēstnieces vietnieka radiniekiem šajā skumjajā brīdī,”uzsver Artis Pabriks. Ministrs atzīst, ka Brūss Rodžers bija talantīgs diplomāts, kas ar savu darbu sekmējis Latvijas un ASV attiecību attīstību un to vienmēr darījis profesionāli, ar lielu ieinteresētību un degsmi. „Viņš sniedzis lielu atbalstu mūsu valstij pirms iestāšanās NATO, tādējādi paužot rūpes arī par mūsu valsts un tās iedzīvotāju drošību," atgādina aizsardzības ministrs.

Laikā, ko Brūss Rodžerss pavadīja Latvijā, viņš sniedza lielu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijai kļūt par NATO un Eiropas Savienības dalībvalsti, kā arī stiprinātu ekonomisko sadarbību starp ASV un Latviju.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu