Skip to main content

Dombrovskis piedalās diskusijā „Traģiskā vēsture. Litene un Katiņa – kopīgais un atšķirīgais”

Godājamie vēsturnieki, zinātnieki, dāmas un kungi!

Latvijas vēstures lappusēs netrūkst gan daudz iedvesmojošu brīžu, gan arī traģisku mirkļu. Mums ir vienlīdz jāatceras un jāpiemin kā vieni, tā otri.

1918. gada 18. novembrī, kad tika proklamēta neatkarīgā Latvijas Republika, politiskā situācija Latvijā, Baltijā un Eiropā bija sarežģīta, tādēļ liela loma valsts izveidē un pastāvēšanā bija bruņotajiem spēkiem – Latvijas armijai.

Pakāpeniski pilnveidojoties gan tehniski, gan profesionāli, brīvvalsts laikā Latvijas bruņotie spēki kļuva ne vien par stabilu garantiju valsts drošībai, bet arī par nacionālā pašlepnuma avotu. Taču Otrā pasaules kara priekšvakarā kārtējo mūsu tautai traģisko vēstures pavērsienu rezultātā Latvijas armija tika nežēlīgi iznīcināta Litenē un citur Latvijā.

Šie notikumi nav tikai vēstures fakti par aptuveni 700 nogalinātajiem un vairāk nekā 4600 uz Gulaga nometnēm izsūtītajiem Latvijas bruņoto spēku virsniekiem un karavīriem. Tā ir nozīmīga daļa no mūsu valsts un tautas likteņa, un mūsu pienākums ir to zināt.

Līdzīgas tautas likteņa melnās lappuses atrodamas arī Polijas, kā arī citu PSRS pakļauto un apspiesto valstu vēsturē, kas padara mūsu valstis vienotas mūsu centienos darīt visu iespējamo, lai nepieļautu šādas vēstures atkārtošanos.

Vēlos pateikties rīkotājiem – Kultūras ministrijai, Latvijas Okupācijas muzejam un LR Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par šīs diskusijas organizēšanu, bet visiem klātesošajiem novēlu ražīgu un interesantu darbu, uzklausot vēsturnieku pētījumus par šiem 1940. un 1941. gada notikumiem.

Paldies!

Foto no diskusijas

 

Dalies ar ziņu