Skip to main content

Dombrovskis tikās ar Igaunijas prezidentu

Piektdien, 5. novembrī Tallinā, turpinot darba vizīti Igaunijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Igaunijas Valsts prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu.

Igaunijas prezidents apsveica Latvijas Ministru prezidentu ar uzvaru vēlēšanās un izteica atzinību, ka V .Dombrovskis pēc atkārtotas apstiprināšanas valdības vadītāja amatā pirmajā ārvalstu vizītē devās tieši uz Igauniju, tādejādi uzsverot abu valstu ciešās divpusējās attiecības. Abas amatpersonas vienojās par sadarbības stiprināšanas nepieciešamību transporta un infrastruktūras, enerģētikas un aizsardzības jomās.

Premjers V. Dombrovskis sarunās par abu valstu ekonomiskās sadarbību izklāstīja Latvijas valdības pasākumus uzņēmējdarbības vides veicināšanā, mazinot administratīvos šķēršļus un novirzot ES fondu finansējumu inovatīvu un eksportspējīgu uzņēmumu attīstībā. Tāpat Ministru prezidents kā jaunās valdības primāro uzdevumu minēja nākamā gada budžeta izstrādi un apstiprināšanu līdz šī gada beigām, vienojoties jau pirmdien sadarbības padomē par budžeta izstrādes grafiku un valdības sēžu skaita palielināšanu.

Vēl Ministru prezidentam un viņa delegācijai paredzēta rūpnīcas „Sakret” apmeklējums, kurā notiks Latvijas un Igaunijas būvmateriālu ražotāju biznesa forums.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
e-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu