Skip to main content

Druviete aicinās mazākumtautību vecākus iesaistīties izglītības pilnveidē

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sestdien, 12.aprīlī, piedalīsies Latvijas mazākumtautību vecāku forumā, lai pārrunātu aktualitātes mazākumtautību izglītībā.

“Skolas un vecāku savstarpējai sadarbībai ir nozīmīga loma kvalitatīvas izglītības bērniem nodrošināšanā un labāku mācību rezultātu sasniegšanas veicināšanā,” uzsver ministre.

Ministre vecākus iepazīstinās ar Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēm latviešu valodas apguves stiprināšanā mazākumtautību izglītības iestādēs. “Mazākumtautību izglītība ir neatņemama Latvijas izglītības sistēmas sastāvdaļa,” akcentē ministre, norādot, ka izglītības attīstībā būtiska ir skolēnu, vecāku un pedagogu kopēja sadarbība.

Ministre arī vērsīs vecāku uzmanību uz skolā pastāvošajām problēmām, tostarp, vardarbību un psihotropo vielu lietošanu jauniešu vidū, jo visai sabiedrībai jāiesaistās to risināšanā. I. Druviete aicina nelietot jēdzienu „legālās narkotikas”, jo tas ir jauniešus maldinošs. „Šie psihoaktīvie maisījumi nav ne legāli, ne droši – tieši pretēji, tie ir ļoti bīstami, pat nāvējoši,” akcentē I. Druviete.

Latvijas mazākumtautību vecāku forums “Vecāki – izglītības pasūtītāji” notiks plkst.12.00 Maskavas ielā 116, Rīgā. Tajā runās par vecāku un skolas sadarbību izglītības procesā.

Papildus informācija:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
E-pasts: [email protected]
Tālr: 67047893

 

Dalies ar ziņu