Skip to main content

Druviete ievēlēta par valodas un izglītības biedrības valdes priekšsēdētāju

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete ievēlēta par biedrības valodai un izglītībai “Ligua invicta” valdes priekšsēdētāju šodien notikušajā biedrības sapulcē. Pēc politisko amatu atstāšanas profesore Druviete plāno turpināt sabiedrisko darbu latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas un vienīgās oficiālās valodas stiprināšanai.

Biedrība “Ligua invicta” dibināta 2012. gadā, tās dibinātāji ir valodas politikas, vēstures, jurisprudences un izglītības vadības lietpratēji. Tās pamatmērķis ir dot ieguldījumu valodas politikas, izglītības un kultūras nozares ilgtspējīgā izaugsmē Latvijas Republikā, īstenot augstvērtīgu zinātnisko pētniecību valodas politikas, kultūrvēstures un izglītības politikas jomā, vairot sabiedrības zināšanas un izpratni par valsts valodas, kultūras un izglītības nozīmi valsts attīstībā.

Biedrības uzdevumu lokā ietilpst arī augstvērtīga profesionālās kompetences centra līmenī starpdisciplināri analizēt izglītības, kultūras un valodas politiku socioloģiskā, politiskā, ekonomiskā un filozofiskā aspektā; modelēt rīcībpolitiku izglītības, kultūras un valodas politikas nozarēs starptautiskā, Eiropas Savienības, nacionālā, reģionālā un lokālā līmenī. Līdzšinējais biedrības valdes priekšsēdētājs bija profesors Māris Baltiņš, valdē turpinās darbu profesors Kaspars Kļaviņš un profesore Zaiga Ikere.

Informāciju sagatavoja:
Didzis Šēnbergs
LR izglītības ministres padomnieks
Tālr.: +37129229338

Dalies ar ziņu