Skip to main content

Druviete: jaunais pedagogu darba samaksas modelis nodrošinās skolotāju atalgojuma paaugstināšanu

FOTO no sēdes

Pašreizējais pedagogu atalgojums ir jāpalielina, un pie tā nodrošināšanas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) patlaban strādā, veidojot jaunu pedagogu darba samaksas modeli, norādīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, šodien, 19.martā, piedaloties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēdē.

„Esmu pārliecināta, ka nākamā gada septembrī spēkā būs tāds pedagogu darba samaksa modelis, kas ļaus efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus, kā arī nodrošinās taisnīgumu, caurspīdīgumu un skolotāju darba samaksas pieaugumu, kas ir ļoti svarīgs mērķis,” akcentē ministre, norādot, ka jaunais modelis nodrošinās konsekventu virzību uz pedagogu atalgojuma paaugstināšanu.

I. Druviete apliecināja, ka plānotajā laika posmā jauno pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli izdosies izstrādāt. Tāpat viņa norādīja, ka tiks risināts jautājums par akadēmiskā personāla darba samaksu, atalgojumu pirmskolas izglītības iestāžu pedagogiem, kā arī finansējumu zinātnei.

IZM darba grupa sagatavos vairākus apspriežamos variantus, bet izvēlēto jauno modeli sākotnēji aprobēs dažādu tipu skolās, lai no 2015.gada septembra jaunais modelis varētu stāties spēkā. Ministre uzsvēra, ka nav pamata skepsei, ka tas netiks izdarīts, un aicināja darba grupas veikumu neapšaubīt priekšlaicīgi.

I. Druviete arī uzsvēra, ka pedagogi šā gada septembrī saņems to darba samaksu, par ko ir notikusi vienošanās jau iepriekšējās valdības laikā, proti, samaksa par vienu likmi būs 420 eiro.

Lai arī 2012.gadā veikto kļūdaino aprēķinu dēļ IZM budžetā šogad trūkst 2,5 miljoni eiro pedagogu darba samaksai, ministre apliecināja:

„Trūkstošais finansējums tiks nodrošināts, es nepieļauju citu iespēju, jo tā ir mantota problēma un par to nav jāmaksā skolotājiem. Šie līdzekļi ir jāatrod, jo ir skaidrs, ka mūsu skolas būs tik labas, cik kvalificēti būs skolotāji. Kvalifikācijai ir nepieciešams cienīgs atalgojums”.

Nepieciešamo finansējumu ministrija valdībai plāno prasīt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ministre ir pārliecināta, ka Finanšu ministrija piešķirs trūkstošos līdzekļus piemaksām tiem skolotājiem, kuri kvalitātes pakāpes ieguvuši pēc Eiropas Sociālā fonda projekta noslēgšanās, un būs arī finansējums papildu pienākumu apmaksai 40% apmērā no likmes.

Līdz 1.maijam IZM gatavos informatīvo ziņojumu valdībai par trūkstošajiem finanšu līdzekļiem šim gadam, savukārt jaunās politikas iniciatīvas ministrijai jāformulē līdz 1.augustam.

No 2014.gada 1.septembra tiks paaugstināta vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme pedagogiem ar darba stāžu virs desmit gadiem 420 eiro apmērā, ar darba stāžu 5-10 gadiem 410 eiro apmērā, ar darba stāžu līdz 5 gadiem 400 eiro apmērā.

Saskaņā ar iepriekšējā Ministru kabineta lēmumiem un šīs valdības deklarācijā noteikto uzdevumu līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis, kas būs aprēķina metodikā caurskatāmāks un ļaus efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus.

Informāciju sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
E-pasts: [email protected]
Tālr.: 67047893
www.izm.gov.lv

Dalies ar ziņu