Skip to main content

Druviete: Mūsu zinātnieku sasniegums pretvēža zāļu izstrādē apliecina Latvijas zinātnes konkurētspēju pasaulē

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pauž gandarījumu par Latvijas zinātnieku sasniegumu, izgudrojot un sintezējot Latvijā darbīgo vielu pretvēža zāļu izgatavošanai, un sveic zinātniekus ar nozīmīgo panākumu.

“Latvijas Organiskās sintēzes institūta paveiktais apliecina, ka Latvijā ir augsta līmeņa pētniecības centri, kas ir arī starptautiski konkurētspējīgi. Lai arī finansējums zinātnei krīzes gados tika ievērojami samazināts un aizvien nav atjaunots iepriekšējā līmenī, zinātnieki ir spējuši daudzu gadu garumā veikt izpēti, kas ir nozīmīga ne tikai Latvijas sabiedrībai, bet ikvienam pasaules iedzīvotājam,” uzsver izglītības un zinātnes ministre, norādot, ka zinātnei ir liela loma tautsaimniecības attīstībā.

Ievērojamais zinātnieku sasniegums apliecina, ka Latvijai ir labas iestrādnes zinātnē un spējam nest Latvijas vārdu pasaulē ar zinātniskajiem izgudrojumiem, akcentē I.Druviete.

Šā gada jūlija sākumā ASV Pārtikas un zāļu administrācija izsniegusi atļauju izmantot medicīnā jaunas zāles vēža ārstēšanai, kuru darbīgā viela izgudrota un sintezēta Latvijā. Patlaban šīs zāles tiek izmēģinātas klīnikās ASV un Eiropas Savienībā.

Papildus informācija:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67047893
E-apsts: [email protected]

Dalies ar ziņu