Skip to main content

Druviete piedalās OECD augsta līmeņa politikas forumā

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete no 23.marta līdz 29.martam atradīsies darba vizītē Sanpaulu, Brazīlijā, kuras laikā piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) augsta līmeņa izglītības politikas forumā.

Tāpat ministrei plānota tikšanās ar Brazīlijas izglītības un zinātnes ministru Žozē Enriki Paimu (Jose Henrique Paim), kā arī ministre sniegs lekciju Campinas Universitātē (Universidade Estadual de Campinas) par Latvijas izglītības eksportu.

Piedalīšanās forumā ir nozīmīga kontekstā ar OECD Ministru padomes lēmumu sākt pievienošanās sarunas ar Latviju. Latvijas pārstāvniecība Augsta līmeņa izglītības politikas forumā sekmēs mūsu valsts kļūšanu par pilntiesīgu šīs starptautiskās organizācijas dalībnieci. Tāpat šis forums kalpos pieredzes un viedokļu apmaiņai Latvijas izglītības politikas attīstībai.

I.Druviete uzstāsies ar lekciju Campinas Universitātē, tādējādi veicinot Latvijas atpazīstamību Brazīlijā un paplašinot Latvijas augstskolu sadarbības iespējas, kā arī aicinātu studentus studēt Latvijā.

Darba vizītē laikā ministre plāno tikties ar Brazīlijā dzīvojošajiem latviešiem, tādējādi stiprinot ārvalstīs dzīvojošo latviešu latvisko identitāti un piederību Latvijai. 2000.gadā Latvijā tika nodibināta Brazīlijas latviešu draugu biedrība, kuras mērķis ir Brazīlijas diasporas pētīšana latviešu tautas kopējās vēstures kontekstā un kultūras sakaru veicināšana un uzturēšana starp Brazīlijas un Latvijas jauniešiem.

Tikšanās ar Brazīlijas latviešiem ir nozīmīga arī saistībā ar nesen veiktajiem grozījumiem Pilsonības likumā, kas cita starpā nosaka dubultpilsonības iegūšanas iespējas ārvalstīs dzīvojošajiem, Latvijas trimdiniekiem un viņu pēcnācējiem.

Informāciju sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67047893
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu