Skip to main content

Druviete: skola ir ne tikai vide bērnu audzināšanai, bet arī novada dzīves centrs

FOTO no vizītes

Izglītība ir tā joma, kur mēs nepārtraukti mācāmies un pilnveidojamies, un skola nav tikai vide bērnu audzināšanai, bet arī novada dzīves centrs, sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, šodien, 19.martā, Ādažu vidusskolā piedaloties konferencē "Izglītība Ādažos. 330 gadu vēsture. Nākotnes izaicinājumi." un atklājot skolā muzeju.

I. Druviete atzīmēja, ka šodien Ādažos ir īpašs notikums, jo Latvijas izglītības sistēma šajā brīdī svin savu pārmantojamību un paaudžu saikni. „330 gadi izglītības sistēmai – šis skaitlis mums dod ne tikai pārliecību par mūsu pareizā ceļa izvēli, bet arī par to, ka mēs attīstāmies uz stabilas pieredzes un tradīciju bāzes,” piebilda I. Druviete.

Ministre arī norādīja, ka mūsu priekšteču paveiktais ietekmē arī to, ko mēs darām mūsdienās. „Izglītība ir tā joma, kur mēs mācāmies un pilnveidojamies nepārtraukti, neatkarīgi no tā, vai mēs esam skolēni, skolotāji vai skolu vadītāji, pašvaldību darbinieki. Ikvienā nozarē mēs sevi varam uzskatīt par skolēniem, jauno zināšanu apguvējiem un tradīciju turpinātājiem,” teica I.Druviete.

Ministre pauda gandarījumu, ka Ādažu vidusskolā šodien var atklāt muzeju, jo muzejam ir vistiešākā saikne ar mūsu iepriekšējām paaudzēm, un tas ir norāde, ko mēs vēlamies atstāt mūsu pēcnācējiem. Ministre sacīja, ka Ādažu vidusskola iemieso lielpilsētas inteliģenci un lauku vitalitāti.

I. Druviete vienlaikus norādīja, ka līdztekus kultūras tradīciju pārmantojamībai, diskusijām par izglītības saturu tomēr nākas pieskarties pedagogu atalgojuma jautājumam. „Šādas konferences ļauj mums apzināties mūsu izglītības sistēmas stabilās tradīcijas, ļauj iegūt pašapziņu, apzinoties savu vērtību, bet, protams, ir jādiskutē arī par daudziem praktiskiem jautājumiem. Tie bieži neļauj dot mūsu skolēniem tik daudz, cik mēs spētu viņiem dāvāt, neļauj mums attīstīties tik daudz, cik būtu mūsu spēkos,” sacīja ministre.

I. Druviete arī atzīmēja, ka skolā valda kopīgas gars, redzama gan vēsture, gan tradīcijas. Viņa klātesošos aicināja izprast skolas izglītības lielo nozīmi mūsdienu sabiedrībā un būt aktīviem šajos procesos.

Informāciju sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
E-pasts: [email protected]
Tālr.: 67047893
www.izm.gov.lv

Dalies ar ziņu