Skip to main content

ECOFIN diskutē par aktualitātēm Banku savienībā

No 1. līdz 2. aprīlim finanšu ministrs Andris Vilks un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās eirogrupas, kā arī neformālajā Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Atēnās, Grieķijā. Eirogrupas sanāksmē paredzēts diskutēt par situāciju Grieķijā un Portugālē, vērtējot to makroekonomiskās korekcijas programmas, kā arī tiks izskatīti Luksemburgas atjaunotie budžeta plāni pēc jaunās valdības izveidošanas. Tāpat tiks diskutēts par gatavošanos G7 un sniegta informācija par aktualitātēm Banku savienības jomā, par ko diskusijas turpināsies neformālajā ECOFIN sanāksmē.

„Attiecībā uz turpmāko attīstību banku jomā, vērtējot banku struktūras reformu un Banku savienības esošo situāciju, ir atzinīgi vērtējami Eiropas Komisijas izstrādāto regulu priekšlikumi. Tie ļaus stiprināt Eiropas Savienības banku nozares noturību, vienlaikus nodrošinot, ka bankas turpina finansēt saimniecisko darbību un ekonomikas izaugsmi,” uzskata finanšu ministrs Andris Vilks.

Neformālās ECOFIN sanāksmes laikā plānota arī viedokļu apmaiņa par ekonomikas situāciju, finansiālo stabilitāti Eiropas Savienībā un riskiem ekonomikā, par ekonomikas finansēšanas aspektiem un to uzlabošanās iespējām. Tāpat plānots turpināt apmainīties viedokļiem par starptautiskajiem jautājumiem, pārrunājot gaidāmo ikgadējo G20 finanšu ministru un centrālo banku vadītāju tikšanos.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu