Skip to main content

Eiro ieviešana Latvijā veicinātu Latvijas un Igaunijas ekonomisko sadarbību

29. aprīlī Latvijā savā pirmajā ārvalstu vizītē pēc vēlēšanām un jaunās valdības apstiprināšanas uzturējās Igaunijas Ministru prezidents Andrus Ansips (Andrus Ansip).

Vizītes ietvaros notika Latvijas un Igaunijas valdības vadītāju divpusējā tikšanās, kuras laikā puses pārrunāja Eiropas Savienības darba kārtības jautājumus, kā arī Baltijas reģiona aktualitātes, tai skaitā tendences tūrisma jomā, enerģētikas un transporta infrastruktūras projektus. Abi Ministru prezidenti pauda gandarījumu par teicamajām divpusējām attiecībām.

Sarunas laikā Igaunijas premjers pastāstīja par Igaunijas pieredzi eiro ieviešanā un izteica cerību, ka arī Latvijai izdosies pievienoties eirozonai 2014. gadā, kā plānots. A. Ansips uzsvēra: „Pēc eiro ieviešanas Igaunija ir kļuvusi pievilcīgāka ārvalstu investīcijām. Arī lielākā daļa sabiedrības atbalsta eiro. Iedzīvotājiem viens no galvenajiem ieguvumiem ir tas, ka vairs nav valūtas kursa svārstību riska.” Viņš arī uzsvēra, ka Igaunija tradicionāli ievērojusi konservatīvu fiskālo politiku, un, izpildot Māstrihtas kritērijus, no 2011. gada 1. janvāra bija iespējama eiro ieviešana.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra: „Igaunija ir Latvijas viens no svarīgākajiem ekonomiskās sadarbības partneriem – otrais lielākais Latvijas preču eksporta tirgus un piektais lielākais preču importa jomā. Tādējādi eiro ieviešana arī Latvijā būtiski veicinātu ekonomisko sadarbību.”

Igaunijas Ministru prezidents informēja par valdības iecerētajām turpmākajām reformām, lai stiprinātu ekonomisko augšupeju, t.sk. pensiju reformu, izmaiņām nodokļu politikā un sabalansēta budžeta panākšanu 2013. gadā.
Abi valdību vadītāji pārrunāja Rail Baltica un citu reģionālo dzelzceļa maršrutu attīstību. Igaunijas premjers atzinīgi novērtēja Latvijas valdības lēmumu piešķirt nepieciešamo finansējumu, lai nodrošinātu Rail Baltica projekta tālāko virzību.

Ministru prezidents V. Dombrovskis norādīja uz priekšrocībām, ko sniegtu reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecība Latvijā. Puses vienojās turpināt projekta ekonomisko analīzi un pārrunāt jautājumu trīs Baltijas valstu premjeru nākamajā tikšanās reizē. Abi Ministru prezidenti arī atkārtoti izteica atbalstu Visaginas AES projekta turpināšanai, ievērojot augstākos drošības standartus.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr.: +371 67082919
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu