Skip to main content

Eiropadomē diskutēs par ekonomisko situāciju Eiropā un fiskālo disciplīnu

Trešdien, 29. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dodas uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomē, kur galvenās diskusiju tēmas būs ekonomiskā situācija Eiropā, fiskālās integrācijas padziļināšana eirozonā, nodarbinātība. Sanāksmē 25 valstis, tostarp Latvija, arī parakstīs līgumu par fiskālo disciplīnu.

1. un 2. marta Eiropadomē tiks noslēgts Eiropas semestra pirmais posms. Tostarp dalībvalstis novērtēs konkrēto valstu progresu saskaņā ar paktu "Euro plus" un sniegs norādījumus kas jāiekļauj valstu reformu programmās. Īpaši Eiropadome pievērsīsies darba tirgus reformām, nodarbinātībai un konkurētspējai, kā arī apspriedīs gatavošanos gaidāmajiem G8 un G20 samitiem, kas notiks attiecīgi 2012. gada 19. – 20. maijā, un 18. – 19. jūnijā.

Parakstot Līgumu par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā, valstis apņemsies pakāpeniski samazināt budžeta deficītu, veidot sabalansētu budžetu un tiekties uz budžetu ar pārpalikumu. Līguma mērķis ir noteikt stingrāku fiskālo disciplīnu eirozonā, kas kalpos par pamatu tās stabilitātes nodrošināšanai nākotnē. Pirms Eiropadomes Ministru prezidents piedalīsies tradicionāli rīkotajā Eiropas Tautas partijas (European Peoples Party) samitā, kā arī Ziemeļu un Baltijas valstu (NB6) valdību vadītāju sanāksmē. Tajā tradicionāli tiks pārrunāti Eiropadomes darba kārtības jautājumi.

Vizītes laikā premjers arī atklās Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta un Latvijas Bankas semināru "ES palīdzība Latvijai maksājumu bilances jautājumos: panākumu pamats", kas norisināsies 1. martā. Tajā Latvijas un starptautiskie eksperti diskutēs par finanšu krīzes pārvarēšanu un tautsaimniecības pārmaiņu jautājumiem. Interesenti varēs vērot diskusijas tiešraidē

Papildus informācija Ministru prezidenta video blogā.

Papildus informācija par semināru šeit

Ministru prezidents Latvijā atgriežas 3. martā.

Par Eiropadomi:
Eiropadome izveidota 1974. gadā ar mērķi nodibināt ES valstu un valdību vadītāju neoficiālu diskusiju forumu. Oficiālu statusu Eiropadome ieguva 1992. gadā ar Māstrihtas Līgumu, ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos Eiropadomei ir ES institūcijas statuss. Eiropadome visās ES darbības jomās nosaka vispārējos politikas virzienus un prioritātes. Eiropadomē piedalās ES dalībvalstu vai valdību vadītāji, tās priekšsēdētājs un Komisijas priekšsēdētājs. Tā sanāk vismaz divreiz pusgadā, un to sasauc Eiropadomes priekšsēdētājs.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu