Skip to main content

Eiropas Demokrātisko studentu gadskārtējā Vasaras akadēmijā Vīnē

2011. gada 8. – 13. jūlijā, Vīnē norisinājās Eiropas Demokrātisko studentu (EDS) vasaras universitāte, kurā apvienības VIENOTĪBA jauniešu padomi pārstāvēja Ivars Bandonis. Pasākumu organizēja AktionsGemeinshaft (AG) no Austrijas un uzņēma apm. 100 viesus no vairāk kā 40 organizācijām. Svarīgi ir minēt, ka šī bija lielākā delegātu pārstāvība organizācijas 50 gadu pastāvēšanas vēsturē. Pasākums tika atklāts piektdien ar svinīgajām vakariņām, tajā dalības organizācijām bija iespēja prezentēt sevi un dalībniekiem iepazīties vienam ar otru.

Sestdiena sākās ar ar oficiālo atklāšanu Vīnes tehniskajā universitātē, kuru vadīja EDS priekššēdētājs Bence Bauer un Jan Philipp Schifko no AG. Turpinājumā sekoja paneļdiskusijas, kuras tika sadalītas trīs daļās atbilstoši laika periodiem no EDS pastāvēšanas vēstures. 1. daļa: Aizsācījēji 1961-1985. 2. Kosolidācija: 1985-1995. 3. Vienotā Eiropa: 1995-2011. Paneļdiskusijas vadīja katra atbilstošā laika peroda aktīvisti. Diena noslēdzās ar vakariņām Grand Hotel Vienna ar dalīborganizāciju uzrunām un balli.

Svētdiena tika pavadīta EDS pastāvīgajās darba grupās, kurās dalībnieki apsprieda iesniegtās organizāciju rezolūcijas. Pēc Schönbrunn pils parka apskates norisinājās diskusija par Horvātijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Jaunākās ziņas un aktualitātes par tēmu prezentēja Christian Passin no PolAK un EDS valdes loceklis Matija Margel no HAZ Horvātija.

Pirmdiena pilnībā tika veltīta kārtējai delegtātu sanāksmei. No 30 Balsttiesīgajām EDS dalības organizācijām bija pārstāvētas 29. Jaunajām organizācijām tika dota iespēja sevi prezentēt pārējiem dalīniekiem un valdei. EDS dalīborganizācijas uzņēma trīs jaunas organizācijas novērotāju statusā: Youth of Liberal democrat party Moldova (TLDM), AK Parti Youth Turkey (AKPY) un Youth Forum of Democratic League of Kosovo (FR-LDK).

Ievērojamu uzmanību raisīja Turcijas vadošās partijas AK jaunatnes organizācijas uzņemšana par novērotājorganizāciju. Izrēlas delegācija izvērsa antikampaņu pret Turicijas kandidatūru, balstoties uz bažām par tās saikni ar teroristiskām organizācijām Austrumu reģionā. Neskatoties uz to, Turcijas organizācija tika ievēlēta, iegūstot 22 balstis no 29, iegūstot nepieciešamās 2/3 balsu.

Centrālais notikums kārējā delegātu sanāksmē bija EDS vadītāja un valdes vēlēšanas. Diemžēl Latvijas kandidāte Ildze Kaņepāja (LKJA) savu kadndidatūru atsauca. Pēc šī soļa 6 Dalībvalstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Dānija, Lielbritānija, Norvēģija – nāca klajā ar iepriekš sagatavotu protesta vēstuli, kas nosodīja EDS pirmsvēlēšanu procesus, kuru laikā tika izdarīts spiediens uz kandidātiem un organizācijām ar mērķi ietekmēt viņu lēmumus un balojumus. Protesta rezūltātā šīs organizācijas balsojumos atturējās. Vēstule tuvākajā laika tiks publicēta vienotiba.lv sadaļā Jaunatne.

Par jauno EDS vadītāju tika ievēlēts Jurai Antal no ODM Slovākijas, pēc tam tika izvēlēti astoņi valdes locekļi, kā arī apstiprināts jaunais ģenerālsekretārs Samuli Kauranne no TK Somijas. Iepriekšējas vadītājs Bence Bauer tika ievēlēts kā EDS goda vadītājs.

Trešdiena sākās ar semināru daļu, kuras laikā norisinājās divas paneļdiskusijas: Enerģija Eiropai – kā un kur to iegūt?  un Jaunie izaicinājumi enerģijas iegūšanā. Dienas izskaņā tika sasaukta jaunā biroja – valdes sēdē un izvēlēti trīs mācību valdes locekļi. Vakars noslēdzās ar atvadu vakariņām un dalībvalstu priekšnesumiem. Latvijas dalegācijas vadītājam I. Bandonim no Berluskoni (Itālijas) partijas pārstāvjiem tika pasniegta neoficāla dāvana – partijas karogs.

Nākamā valdes tikšanās norisināsies Prāgā šī gada septembrī. Vairāk informācijas: www.edsnet.org

Informāciju sagatavoja:
Ivars Bandonis

 

Dalies ar ziņu