Skip to main content

Eiropas Parlamentā diskutēs par Enerģētikas savienību

Rīt, 20. aprīlī, Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā notiks pirmā diskusija par Eiropas Komisijas piedāvāto enerģētikas drošības likumdošanas kopumu, kas liek pamatu Enerģētikas savienībai un ierosina, ka Komisijai būs pieejami komerclīgumi, kas tiks noslēgti ar “Gazprom”. Enerģētikas savienības izveide ir viena no šī Parlamenta prioritātēm.

EP deputāts K. Kariņš (Vienotība/ETP) uzsver: “Komisijas piedāvājums ietver divus nozīmīgus uzlabojumus esošajai likumdošanai enerģētikas jomā. Viens no tiem paredz EK tiesības redzēt līgumus starp uzņēmumiem, ja tie ir noslēgti vismaz uz vienu gadu un sastāda vismaz 40% no valsts gada patēriņa. Otrs – Komisijai būtu tiesības izvērtēt starpvaldību līgumus pirms to noslēgšanas. Sagaidāms, ka Eiropas Parlamentā un starp dalībvalstīm būs asas cīņas par šo normu ieviešanu.”

“Šādas papildu pilnvaras Komisijai dotu iespēju daudz agrāk reaģēt un apturēt tādus projektus kā “Nord Stream 2”, kas ir klajā pretrunā Enerģētikas savienības izveides mērķiem un palielina ES atkarību no viena piegādātāja – Krievijas,” norāda K. Kariņš.

Kā zināms, š. g. 16. februārī Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar likumdošanas kopumu enerģētikas drošības jomā. Komisijas priekšlikumi attiecas uz starpvaldību līgumiem un gāzes drošības regulu, kā arī sašķidrinātās dabasgāzes un mājokļu apsildīšanas tehnoloģiju izmantošanas stratēģijām. Tagad darbu pie Komisijas piedāvājuma ir uzsākusi atbildīgā Eiropas Parlamenta komiteja.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu