Skip to main content

Eiropas Parlamenta ietekmīgākais deputāts lauksaimniecības jautājumos apmeklē Latviju

Šodien vizītē Latvijā pēc Sandras Kalnietes un Zemkopības ministres Laimdotas Straujumas ielūguma ierodas Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Alberts Dess, kurš tiek uzskatīts par ietekmīgāko EP Lauksaimniecības komitejas deputātu. No Vācijas ievēlētajam eiroparlamentārietim būs ievērojama loma sarunās par tiešo maksājumu izlīdzināšanu Latvijas lauksaimniekiem. Latvijā A. Dess uzturēsies līdz otrdienas vakaram un vizītes laikā apmeklēs lauku saimniecības Kurzemes pusē. Tāpat arī A. Desam paredzēta tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un Latvijas lauksaimniekiem.

Kalniete: „Vācijai un Francijai sarunās par tiešo maksājumu izlīdzināšanu būs lielākā loma, tādēļ ir svarīgi, lai šo valstu politiķi atbalstītu Latvijas pozīciju. Mans kolēģis A. Dess EP strādā ciešā sadarbībā ar Vācijas valdību, tādēļ arī vēlējāmies viņam vēlreiz parādīt mūsu laukus un uzvērt to, ka Latvijas zemnieku diskriminācijai ir jādara gals.” EP A. Dess ir arī Eiropas Tautas partijas grupas vadītājs Lauksaimniecības komitejā un 2011. gadā sagatavoja rezolūciju pēc kuras Eiropas Komisija izstrādāja Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas priekšlikumu.

Šogad šī jau ir piektā reize, kad Latviju pēc Kalnietes un Straujumas ielūguma apmeklē kāds no EP Lauksaimniecības komitejas ietekmīgākajiem deputātiem. Šo vizīšu mērķis ir iepazīstināt politiķus ar Latvijas lauksaimniecības situāciju klātienē un mūsu nostāju KLP reformas svarīgākajos jautājumos.

Otrdien plkst. 11.15 notiks preses konference, kuras laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus A. Desam. Preses konference notiks Zemkopības ministrijā Republikas laukumā 2, 23. stāva Konferenču zālē. Ja žurnālistiem ir intereses, tad ir iespējams pievienoties arī saimniecību apskatē, kas notiks pirmdien. Zemāk ir saimniecības un laiki, kuros tās tiks apmeklētas.

13:00 – 13:50 Piena fermas SIA “Ozoli Eko” apmeklējums.
15:50 – 16:30 Organiskās fermas “Geidas” apmeklējums.
17:15 – 18:00 Piena rūpnīcas “Jaunpils piens” apmeklējums, kooperatīva sabiedrība “Piena cels”.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
Tālr.: +37126004848

Dalies ar ziņu