Skip to main content

Eiropas Parlamentā lems par jauniem pasākumiem terorisma finansēšanas ierobežošanai

Šodien, 28. februārī, Eiropas Parlamenta apvienotā Ekonomikas un monetāro lietu un Pilsoņu brīvību, tiesību un iekšlietu komiteja balsos par likumprojektu, ar kuru Eiropas Savienība pastiprina cīņu pret terorisma finansēšanu un nelikumīgi iegūtas naudas legalizāciju. Likumprojekta atbildīgais virzītājs no Ekonomikas un monetāro lietu komitejas ir Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP)

Krišjānis Kariņš pirms atbildīgās komitejas balsojuma uzsver:


“Likumdošanai ir jāiet roku rokā ar tehnoloģiju attīstību. Ar šo likumprojektu iecerēts padarīt noziedznieku dzīvi vēl grūtāku gan ierobežojot iespējas, ko sniedz anonimitāte, piemēram, izmantojot virtuālo naudu (Bitcoins), gan iekļaujot ES patieso labuma guvēju reģistrā indivīdus, kas slēpjas ne tikai aiz ofšoriem, bet arī trastiem un līdzīgiem nodibinājumiem .”

Eiropas Komisija pēc traģiskajiem teroraktiem Parīzē un Briselē nāca klajā ar rīcības plānu cīņā pret terorisma finansēšanu. Šis likumprojekta priekšlikums ir pirmā iniciatīva ar nolūku pastiprināt cīņu pret terorisma finansēšanu. Tas ir arī daļa no plašākiem centieniem veicināt pārredzamību, lai novērstu nodokļu nemaksāšanu, atsaucoties arī uz Panamas dokumentu skandāla laikā publiskoto informāciju.

Cīņa pret terorismu ir viena no Eiropas Parlamenta prioritātēm. Kā liecina Eirobarometra aptauja (2016), tad to, ka cīņai pret terorismu ir jābūt Eiropas Savienības prioritātei Nr.1, uzskata iedzīvotāji visās ES dalībvalstīs, arī Latvijā.

Pēc balsojuma apvienotajā komitejā par likumprojektu 1. lasījumā balsos Eiropas Parlamenta plenārsēdē. Ja Parlaments atbalstīs likumprojektu, tiks uzsāktas trīspusējās sarunas ar Eiropas Komisiju un Padomi par likumprojekta gala tekstu.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu