Skip to main content

Eiropas Parlaments saglabā Latvijas zvejnieku ekskluzīvās nozvejas tiesības Rīgas jūras līcī

31.03.2015. Šodien Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komiteja atbalstīja Sandras Kalnietes (Vienotība) un Baltijas valstu kolēģu iesniegtos grozījumus, kas novērš Rīgas jūras līča atvēršanu starptautiskajai nozvejai. Tādejādi tiek saglabātas Latvijas un Igaunijas zvejnieku ekskluzīvās nozvejas tiesības un nodrošināta Rīgas jūras līča ekoloģiskās sistēmas līdzsvara saglabāšana.

Eiropas Komisija jaunās regula projektā par daudzgadīgo nozvejas plānu Baltijas jūras līcī nebija ņēmusi vērā Latvijas iestāšanās līgumā mūsu zvejniekiem garantētās ekskluzīvās tiesības. Sandra Kalniete ir gandarīta, ka izdevies parlamenta kolēģus, kā arī Eiropas Komisiju pārliecināt, ka likumprojekts ir jāmaina, jo regula ir zemākas kategorijas likumdošanas akts par valsts pievienošanās līgumu. Tāpēc nav pieļaujams, ka līgums tiek mainīts, uzskata Kalniete.

Eiropas līmenī pašlaik veido daudzgadu plānu Baltijas jūras mencas, reņģes un brētliņas krājumiem, kurš regulēs, kādos apjomos un kā varēs zvejot Baltijas jūrā. Šajā jautājumā Parlamentam ir līdzlemšanas tiesības. Tāpēc Kalniete tikās ar Eiropas Parlamenta atbildīgo referentu, Polijas deputātu Valesu un kopīgi ar latviešu, igauņu un poļu deputātiem iesniedza likumprojekta labojumus.

Tāpat Kalniete tikās ar Eiropas Komisijas zivsaimniecības departamenta direktoru Bernhardu Frīsu, kurš personīgi apliecināja, ka netiks veiktas nekādas izmaiņas Latvijas un Igaunijas pievienošanās ES līgumiem, kuri paredz abu valstu zvejniekiem ekskluzīvās tiesības zvejot Rīgas jūras līcī.

Jebkāda nozvejas apjomu palielināšana radīs spiedienu uz Rīgas jūras līča ekosistēmu, kas noteikti izjauktu tās trauslo līdzsvaru un kavētu ilgtspējīgu resursu izmantošanu, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, uzskata Kalniete.

Eiropas Parlaments plenārsēdē balsos par šo daudzgadu plānu zivju krājumiem Baltijas jūrā aprīļa beigās.

Sandra Kalniete ir Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – priekšsēdētāja vietniece un darbojas Parlamenta Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās.

Informāciju sagatavoja:
EP deputātes Sandras Kalnietes birojs

Dalies ar ziņu