Skip to main content

Ekonomikas ministrs Ķīnā piedalīsies Ziemeļaustrumāzijas Investīciju un tirdzniecības forumā

Ekonomikas ministrs Artis Kampars 5. – 9. septembrī uzturēsies darba vizītē Ķīnā, kur pēc rīkotāju ielūguma piedalīsies 7. Ziemeļaustrumāzijas Investīciju un tirdzniecības forumā (Northeast Asia Investment and Trade Expo), kas notiks Ķīnas pilsētā Čangčunā.

Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības veicināšanai, ministram vizītes laikā paredzētas vairākas tikšanās ar augsta līmeņa amatpersonām – Ķīnas komercministra vietnieku Jiang Zengwei, Ķīnas Attīstības bankas pārstāvjiem, Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes (China Council for the Promotion of International Trade) vadību u.c.

Ziemeļaustrumāzijas Investīciju un tirdzniecības forums ar Ķīnas Komercministrijas un Ķīnas Attīstības un reformu valsts komitejas atbalstu notiek regulāri kopš 2005. gada un foruma nolūks ir valstu amatpersonu līmenī vienoties par aktuālajiem uzdevumiem reģionālajai sadarbībai un tirdzniecības un ekonomisko attiecību sekmēšanai.

Vienlaikus ar ekonomikas ministra vizīti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra organizē Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misiju uz Ķīnu. Latvijas uzņēmēji 7. – 9. septembrī apmeklēs starptautisko izstādi „Northeast Asia Expo 2011”, iegūstot iespēju vienuviet iepazīt visu Ziemeļaustrumu Āzijas tirgu. Galvenais vizītes pasākums notiks 8.septembrī, kad Eiropas – Ķīnas biznesa sanāksmes ietvaros tiks rīkotas individuālās Eiropas un Ķīnas uzņēmēju tikšanās, kurās piedalīsies arī Latvijas pārstāvji.

Delegācijā no Latvijas ir 6 uzņēmēji, kuri pārstāv kokapstrādes, finanšu, vides un enerģētikas nozares, kā arī tulkošanas pakalpojumu sniedzēji. Latvijas uzņēmēji no vizītes Ķīnā galvenokārt sagaida iespēju dibināt tiešus kontaktus ar potenciāliem sadarbības partneriem.

Latvijas sadarbība ar Ķīnu:

2010. gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 263,1 milj. EUR, kas ierindoja Ķīnu 17. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Eksports uz Ķīnu veidoja 23,4 milj. EUR (0,3% no kopējā eksporta), savukārt imports – 239,7 milj. EUR (2,6% no kopējā importa), tādejādi Ķīna bija Latvijas 33. nozīmīgākais eksporta un 11. nozīmīgākais importa partneris.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Ķīnu ir metāla izstrādājumi un minerālie produkti. Visvairāk no Ķīnas ieved mašīnas un mehānismus; elektriskās iekārtas un dažādas rūpniecības preces. Latvijas pakalpojumu tirdzniecībā ar Ķīnu gan eksportā, gan importā pārsvars ir pārvadājumiem un tūrismam.

Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 69. vietā, investīciju apjomam sasniedzot 184,5 tūkst. LVL. Saskaņā ar „Lursoft” datiem Latvijā darbojas 39 uzņēmumi ar Ķīnas kapitālu.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Papildus informācija:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu