Skip to main content

Ekonomikas ministrs tiekas ar TeliaSonera pārstāvjiem

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens šodien, 10.martā tikās ar uzņēmuma «TeliaSonera AB» (TeliaSonera) pārstāvjiem, lai uzklausītu ārvalstu investora SIA «Lattelecom» (Lattelecom) un SIA «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) attīstības redzējumu un iespējamo turpmāko sadarbības modeli.

Par tikšanās nepieciešamību iepriekš bija lēmusi ar Ministru kabineta rīkojumu izveidotā Lattelecom un LMT kapitāla daļu pārvaldīšanas un stratēģiskās attīstības jautājumu risināšanas darba grupa.

Tikšanās laikā TeliaSonera sniedza informāciju par uzņēmuma darbības stratēģiju Baltijas reģionā un iespējamiem turpmākās attīstības scenārijiem. TeliaSonera apstiprināja, ka plāno turpināt strādāt telekomunikāciju nozarē Baltijā un vērtē investīcijas Baltijas telekomunikāciju uzņēmumos kā ilgtermiņa investīcijas. Puses atzina, ka līdzšinējā LMT un Lattelecom īpašnieku sadarbība ir bijusi sekmīga. Tāpat tika uzsvērts, ka telekomunikāciju nozare dinamiski attīstās un, lai nodrošinātu uzņēmumu konkurētspēju un veiksmīgu darbību arī nākotnē, akcionāriem nepieciešams vienoties par kopēju turpmākās darbības stratēģiju.

TeliaSonera pārstāvji atzina, ka kā labāko uzņēmumu turpmākās attīstības scenāriju redz Lattelecom un LMT apvienošanu, tādejādi nodrošinot efektīvāku abu uzņēmumu resursu izmantošanu. Tāpat uzņēmumu apvienošana ļautu optimizēt turpmāk nepieciešamo investīciju apjomu uzņēmumu konkurētspējas saglabāšanai un rezultātā uzlabos patērētājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

Latvijas puse informēja, ka darba grupa ir iepazinusies ar TeliaSonera piedāvātajiem uzņēmumu attīstības priekšlikumiem. Tika uzsvērts, ka Latvijas puse līdzšinējo īpašnieku sadarbības modeli uzskata par sekmīgu un uz šī modeļa bāzes var vienoties par uzņēmumu darbības uzlabošanas iespējām. Latvijas puse norādīja, ka tai būtisks aspekts ir ekonomiskās kontroles nodrošināšana jebkurā no nākotnes scenārijiem. Vienlaicīgi, tāpat kā līdz šim, abiem īpašniekiem jānodrošina vienlīdzīgas iespējas ietekmēt būtisku lēmumu pieņemšanu par abu uzņēmumu attīstību.

Plānots, ka tuvākajā laikā tiks sasaukta Lattelecom un LMT kapitāla daļu pārvaldīšanas un stratēģiskās attīstības jautājumu risināšanas darba grupa, lai izskatītu Latvijas puses sagatavoto priekšlikumu darba grupas rekomendācijām par turpmāko Lattelecom un LMT darbību. Pēc priekšlikumu apstiprināšanas darba grupā, tie tiks iesniegti Ministru kabinetam.

Papildus informācija:
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu