Skip to main content

Ēlerte: mēģinājumi apturēt eiro ieviešanu līdzinās referendumam pret latviešu valodu

Saeimas populistu centieni par katru cenu apturēt Latvijas pievienošanos eiro apdraud Latvijas nākotni. Tie ļoti līdzinās Lindermana – Ušakova referendumam pret latviešu valodu, uzskata VIENOTĪBAS Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Ja Zaļo un zemnieku savienības deputātes Ivetas Grigules un Saskaņas Centra faktiskā vadītāja Jāņa Urbanoviča vienošanās apturēt eiro ieviešanas likuma izsludināšanu īstenotos, tā var nopietni apdraudētu Latvijas izaugsmi, norāda Ēlerte.

“Populisti un “sarkanie” cenšas sašķelt sabiedrību, lai apturētu Latvijas attīstību, tiktu pie balsīm pašvaldību vēlēšanās un saglabātu varu Latvijas pilsētās. Šie centieni ir ļoti līdzīgi Lindermana – Ušakova referendumam pret latviešu valodu,” pauž Ēlerte.

Latvijas nacionālajiem un eiropeiskajiem spēkiem ir jāapvieno griba un rīcība, lai to nepieļautu, norāda politiķe. “Pievienošanās Eiropas virzošajam kodolam ir Latvijas nacionālajās interesēs. Tās apturēšana nav pieļaujama,” viņa uzsver.

“1.jūnija vēlēšanas būs vēsturiska izvēle starp Latvijas attīstību Eiropā un populistu piedāvāto atpalicību, kas dārgi izmaksās gan ikvienam no mums, gan mūsu bērniem,” ir pārliecināta Ēlerte.

Dalies ar ziņu