Skip to main content

Ēlerte: Rīgas domes vadība apdraud kvalitatīvu sagatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam

 Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte uzskata, ka Rīgas mēra Nila Ušakova skaidrojumi par Rīgas arhitekta biroja nākotni un pilsētas galvenā arhitekta Jāņa Dripes atlaišana rada bažas par vēlmi pakļaut politiskām interesēm un naudas varai pilsētbūvniecību galvaspilsētā. „J. Dripes profesionālās īpašības netiek apšaubītas, viņam ir liela pilsētplānotāja pieredze, viņš ir arhitektu vidē cienīts profesionālis. Tomēr Dripe viņš ir atlaists. Tā vietā netiek dots skaidrs redzējums, kā attīstīsies Rīga, kā tiks nodrošināta pievilcīga vide iedzīvotājiem, tūristiem. Tas rada bažas par lielo interešu un naudas spiedienu un lielu naudu ne vienmēr papildina gaume vai rūpes par sabiedrības interesēm,” norāda kultūras ministre.

Ir nepieņemams veids, kā tiek pārtrauktas darba attiecības ar profesionālajā vidē un sabiedrībā atzītu arhitektu, nav izklāstīti iespējamās reorganizācijas mērķi, nav bijis J. Dripes darba izvērtējums, atlaišana nav izskaidrota sabiedrībai. „Rīga 2014. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Vai bez kvalitatīva galvenā arhitekta Rīga tiks kvalitatīvi sagatavota šim notikumam,” jautā kultūras ministre. Rīgas domes vadība nav spējusi skaidri un saprotami sabiedrībai izskaidrot izmaiņu nepieciešamību, kā turpmāk tā īstenos galvaspilsētas arhitektūras biroja darbības uzdevumus izvērtēt būvniecības ieceres, sekmēt būvniecības kvalitātes uzraudzības un kontroles jautājumu risināšanu, teritorijas plānojumu, detālplānojumu un apbūves noteikumu uzlabošanu un attīstību.

J. Dripe par Rīgas galveno arhitektu strādā kopš 2006. gada februāra. Pagājušajā nedēļā J. Dripe saņēmis N. Ušakova parakstītu vēstuli par darba attiecību izbeigšanu šā gada 28. februārī.

Dalies ar ziņu