Skip to main content

Ēlerte: “Rīgas namu pārvaldniekam” jāsedz paša neizdarības radītie zaudējumi

“Rīgas namu pārvaldniekam” (RNP) ir jāuzņemas atbildība par kavēto ēkas siltināšanas projektu un iedzīvotājiem jāatmaksā radītie zaudējumi. Tā šodien, tiekoties ar Dārza ielas 38A iedzīvotājiem un iepazīstoties ar viņu problēmām sadarbībā ar RNP, norādīja partijas VIENOTĪBA Rīgas domes (RD) deputāti. VIENOTĪBA aicina arī citus rīdziniekus ziņot par ēku siltināšanas projektiem, kurus bremzē RNP, atgādinot, ka līdz šim RNP kā apsaimniekotājs Rīgā tā arī nav nosiltinājis nevienu ēku.

Tiekoties ar iedzīvotājiem, VIENOTĪBAS RD frakcijas vadītājs Olafs Pulks un partijas Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte secināja, ka diemžēl iedzīvotāji saskārušies ar ierēdņu kompetences trūkumu, kā rezultātā nav skaidrs, vai Dārza ielas ēkas siltināšana vispār notiks.

“Diemžēl iedzīvotāji zaudējuši cerību nosiltināt savu māju, un viņiem radīti finansiāli zaudējumi. Šis piemērs parāda, ka Rīgā ēku siltināšanas process netiek profesionāli organizēts un vadīts. Gada laikā kopš brīža, kad nama iedzīvotāji bija pieņēmuši lēmumu to siltināt, RNP ir vilcinājies, un tagad uzkrauj iedzīvotājiem pašu neizdarības dēļ radušās izmaksas, tādējādi graujot iedzīvotāju uzticību RD. Tikmēr vienīgais, ko dzirdam no Ušakova ir iedzīvotājiem izteikti brīdinājumi, ka ēku siltināšana nav laba,“ norāda Ēlerte.

Dārza ielas nama iedzīvotāji informēja, ka RNP neizdarības dēļ radīts risks zaudēt Eiropas līdzfinansējumu ēkas siltināšanai un sadārdzinātas projekta projektēšanas izmaksas. Tāpat iedzīvotāji pauda neizpratni par RNP rēķinu par projekta novērtējumu un tehniskajām izmaksām 3448 latu vērtībā, kas ir pretrunā RNP iepriekš solītajam, ka nekādas papildus izmaksas no iedzīvotājiem netiks prasītas. Kā šodien norādīja Ēlerte, ja RNP būtu tālredzīgi apguvis Eiropas Savienības līdzfinansējumu, šos izdevumus varēja iekļaut projekta attiecināmajās izmaksās, kas iedzīvotājiem nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus.

Tikmēr Pulks norāda: “Jau tuvākajā laikā VIENOTĪBA RNP, domes vadībai un Mājokļu un vides departamenta direktoram Anatolijam Aļeksejenko pieprasīs situācijas skaidrojumu un drīzu risinājumu. Vienlaikus aicinām atsaukties arī citus iedzīvotājus, kuri saskārušies ar RNP neizdarību ēku siltināšanas projektu jomā, lai apzinātu reālo situāciju pilsētā. Jāatgādina, ka Rīgā ir tika 48 nosiltinātas ēkas, mazāk nekā Valmierā un Liepājā. Jāuzsver, ka līdz šim RNP kā apsaimniekotājs Rīgā nav nosiltinājis nevienu ēku.”

VIENOTĪBA uzskata, ka šis ir arī nopietns signāls, lai pārskatītu RNP darbību un vērtētu RNP darbinieku profesionalitāti. Kā šodien norādīja Dārza ielas nama iedzīvotāji, viņi ēkas siltināšanas projektu uzticēja RNP, paļaujoties uz iepriekš plaši izreklamētajām RNP zināšanām un spējām.

“Ēku siltināšanas projektiem RNP ir izveidojis atsevišķu nodaļu, kura acīmredzami nepilda savas funkcijas. Ja tāda ir realitāte, pašvaldības uzņēmumā nekavējoties jāveic reorganizācija,” piebilst Ēlerte.

Vienlaikus sarunās ar iedzīvotājiem Ēlerte norādīja, ka, lai turpmāk novērstu šādas situācijas, ir jāatjauno un jānostiprina RD pakļautībā esošās Rīgas enerģētikas aģentūras kapacitāte.

“Ušakova domes tuvredzīgās politikas pierādījums ir lielie siltumrēķini iedzīvotājiem un tas, ka līdz šim nav nosiltināta neviena RNP apsaimniekotā māja. Pirmkārt, atjaunojot Enerģētikas aģentūras kapacitāti, kas Ušakova laikā ir noplicināta, būtu institūcija, kas efektīvi uzņemtos iniciatīvu ēku siltināšanā. Otrkārt, notiktu mērķtiecīgs darbs ar apsaimniekotājiem un iedzīvotāju izveidotajām biedrībām. Treškārt, iedzīvotāji saņemtu visu nepieciešamo informāciju un konsultācijas, lai ēku siltināšana notiktu bez aizķeršanās. Ar šādu pieeju Rīgā būtu krietni vairāk nosiltinātu māju, savukārt iedzīvotāji par siltumu maksātu līdz pat 60% mazāk, ” pārliecināta Ēlerte.

Dalies ar ziņu