Skip to main content

Ēlerte: sanervozējies oligarhs izplata histēriskus paziņojumus

Kultūras ministres Sarmītes Ēlertes atbilde Aivara Lemberga paziņojumam.

Kvalitatīvas un augstvērtīgas kultūras pieejamība Latvijas reģionos ir viena no valsts kultūrpolitikas prioritātēm, ko apliecina no valsts budžeta finansēto kultūras iestāžu viesizrādes, vieskoncerti, izstādes un citi profesionālās mākslas notikumi Latvijas pilsētās, norāda kultūras ministre Sarmīte Ēlerte.

„Lemberga kunga sūtņi koalīcijas darba grupā regulāri piedalās sarunās par risinājumiem, lai Eiropas Savienības fondu līdzekļi būtu pieejami visām reģionālajām koncertzālēm, tai skaitā arī Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles projektam. Savukārt Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja, kurā pastāvīgi tiek radīti izcili darbi, ir saņēmusi, saņem un arī turpmāk saņems valsts finansējumu tādā apjomā, kādā valsts to pašlaik var atļauties,” uzsver ministre.

Pēc viņas domām, Lemberga kunga šīsdienas izteikumi par Kultūras ministrijas atbalstu kultūras norisēm Ventspilī liek šaubīties, vai pilsētas mērs ir pietiekami labi informēts par to, kas notiek viņa pilsētā.

S. Ēlerte norāda: „Ventspils mēra izteikumi ir spekulatīvi un neadekvāti, tie neatbilst realitātei un faktiskajiem darbiem, un būtībā Lemberga kunga publiskajā retorikā, kas pēdējā laikā kļuvusi sevišķi histēriska, ir jaušams, ka viens no dažiem Latvijas oligarhiem ir kļuvis manāmi satraukts un cenšas pievērst sev uzmanību par katru cenu – diemžēl, pat uz kultūras nozares darbinieku un entuziastu rēķina, radot viņos nepamatotu satraukumu kā, piemēram, komentārā par Rakstnieku un tulkotāju mājas turpmāko pastāvēšanu.”

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
Tālr.: +371 26473310
[email protected]

 

Dalies ar ziņu