Skip to main content

Ēlerte: Ušakovam jāatzīst – balsojums pret latviešu valodu bija nepiedodama kļūda

Gads pēc referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai ir īstais brīdis, lai izvērtētu mācības, ko šī tautas nobalsošana sniegusi gan sabiedrībai, gan politiķiem. Šis ir arī īstais brīdis Saskaņas centra (SC) vadītājam Nilam Ušakovam atzīt, ka aicinājums grozīt Latvijas Republikas Satversmi ir bijusi nepiedodama politiska kļūda, norāda partijas VIENOTĪBA Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Pirms gada Ušakovs kopā ar sabiedroto – ekstrēmistu Vladimiru Lindermanu personīgi aktīvi piedalījās referenduma sarīkošanas kampaņā. SC politiķi izmantoja valodu referendumu, lai apzināti mēģinātu šķelt sabiedrību un publiski apšaubīt mūsu valsts pamatus. Uzskatu, ka Ušakovam šī kļūda ir jāatzīst, uzsver Ēlerte.

Ēlerte norāda, ka pretēji Ušakova un SC cerētajam, pērnā gada referendums ir stiprinājis pārliecību par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, tas ir spēcinājis Satversmē ietverto pamatprincipu neaizskaramību, kā arī veicinājis izmaiņas likumos, lai valsts institūcijām nodrošinātu iespēju vērsties pret antikonstitucionālām politiskām tendencēm, kas nākotnē varētu apdraudēt Latvijas valsts pēctecību.

Latvijas galvaspilsētu nedrīkst vadīt cilvēks, kurš aktīvi vērsies pret Latvijas valstiskuma pamatiem, uzsver Ēlerte.

 

Dalies ar ziņu