Skip to main content

Ēlerte: valsts identitāte un iedzīvotāju interešu kopība jāskaidro visu tautību Latvijas iedzīvotājiem

Satversmes kodolā ierakstītā valsts identitāte un visu Latvijas iedzīvotāju interešu kopība tās nostiprināšanā mums īpaši jāuzsver un jāskaidro visu tautību Latvijas iedzīvotājiem, tai skaitā latviešiem, kas nes īpašu atbildību par Latvijas valsts turpinātību, šodien, 14. janvārī, uzrunājot partijas VIENOTĪBA Domes sēdes dalībniekus, norādīja partijas valdes locekle Sarmīte Ēlerte.

Latviešu kā Latvijas valstnācijas pienākums ir rūpēties par to, lai latviskā identitāte var kļūt par daļu no visu Latvijas iedzīvotāju identitātes. Tā būs saliedēta sabiedrība bez reālām vai iedomātām sienām starp mums, tiem, kas ir piederīgi Latvijai un grib justies kā tās daļa, uzsvēra Ēlerte.

“Mēs nevaram šos jautājumus nolikt malā tāpat un atdot tos radikāļu diskusijām. Neskaidra identitāte un sašķelta sabiedrība valsti novājina, drupina demokrātiju un kavē ekonomisko attīstību,” uzrunājot VIENOTĪBAS biedrus, norādīja Ēlerte.

Satversmē definētā Latvijas tauta aptver visus pilsoņus vai politisko nāciju – latviešus un mazākumtautību piederīgos. Tomēr mazākumtautības vienas pašas bez latviešiem nebūtu varējušas valsti izveidot, tāpēc Latvijas valsts kodolā ir ieprogrammēta gan latviešu, gan arī latviešu un mazākumtautību interešu kopība valsts dibināšanā un pastāvēšanā. Kopīgas valodas zināšana un lietošana, kopīgas identitātes veidošanās, saglabājot individuālo un arī etnisko daudzveidību, nav pašmērķis, tā ir nepieciešamība, lai pastāvētu labi funkcionējoša demokrātiska kopiena, savā uzrunā norādīja Ēlerte.

Vienlaikus viņa arī uzsvēra, ka šī jautājuma risināšana prasa pacietīgas sarunas, labi attīstītu pilsoniskās izglītības sistēmu gan skolniekiem, gan pieaugušajiem, mērķtiecīgu sabiedrisko pasūtījumu mēdijiem, tai skaitā krievu valodā.

Ēlerte pauda pārliecību, ka valstij jārada visaptveroša pilsoniskās izglītības programma, kas sešos gados, kas atlikuši līdz Latvijas simtgadei, veidotu labu izpratni par Latvijas konstitucionālajiem un kultūrvēsturiskajiem pamatiem un dotu drošu skatu uz nākotni demokrātiskajā un nacionālajā Eiropas valstī Latvijā.

VIENOTĪBAS pārstāve arī aicināja partijas deputātus, ministrus un biedrus būt par mierīgas vēsts vēstnešiem, skaidrojot Latvijas nacionālās identitātes jautājumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu