Skip to main content
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Ukrainā novēros parlamenta vēlēšanu norisi

EP deputātei Sandrai Kalnietei piešķirts augsts Ukrainas valsts apbalvojums

Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei Ukrainas valsts neatkarības 28. gadadienā piešķirts augsts Ukrainas valsts apbalvojums – Kņazienes Olgas I šķiras ordenis.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte: “Esmu patiesi aizkustināta, pateicīga un pagodināta par Ukrainas izrādīto atzinību, kas uzliek man pienākumu aktīvi turpināt strādāt Austrumu partnerības ietvaros, stiprinot Ukrainas un Eiropas saites. Vienmēr esmu apbrīnojusi ukraiņus par viņu apņēmību aizstāvēt savas valsts neatkarību un tiesības izvēlēties savai valstij Eiropas ceļu. Tas nav viegls ceļš – tas prasa izturību, neatlaidību, tas prasa arī upurus. Bet ukraiņi ir demonstrējuši pasaulei savu varonību, lai saglabātu tiesības izvēlēties savas valsts nākotni.”

Rīkojumu par Kņazienes Olgas I šķiras ordeņa piešķiršanu Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei parakstījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis, un rīkojumā par Ukrainas valsts apbalvojumu piešķiršanu ārvalstu pilsoņiem valsts neatkarības gadadienā iekļauti kopumā 24 dažādu valstu politiķi un diplomāti. Apbalvoto vidū Sandra Kalniete ir vienīgā, kura pārstāv Latviju un Eiropas Parlamentu.

Kņazienes Olgas ordenis dibināts 1997. gadā un to piešķir par personīgiem nopelniem valsts, zinātnes, izglītības, kultūras un citās sabiedrisko aktivitāšu jomās.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze
Tālr.: 29405397
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu