Skip to main content

EP deputāti aicina novākt Ļeņina pieminekli Francijā

Šodien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir nosūtījuši vēstuli Francijas pilsētas Monpeljē domei, kurā aicina novākt pilsētā uzstādīto Ļeņina statuju un atturēties no Ķīnas komunistiskās partijas izveidotājam Mao Dzedunam veltītas piemiņas statujas uzstādīšanas. 70 deputātu parakstītā vēstule tapusi Sandras Kalnietes (Eiropas Tautas partijas grupa, Vienotība) vadītajā Eiropas vēstures izlīguma grupā. Vēstuli parakstījuši arī EP viceprezidents Lāszlo Tokešs un bijušais EP priekšsēdētājs Hanss Gerts Poterings.

Bijušais Monpeljē pilsētas mērs Žoržs Frešs aizsāka projektu, kurā ir plānots uzstādīt piemiņas statujas, pēc viņa vārdiem, "ievērojamiem cilvēkiem". EP deputāti uzskata, ka piemiņas statuju uzstādīšana diktatoriem nav pieļaujama. "Ja ir uzstādīta piemiņas statuja Ļeņinam, tad ir nepieciešams arī pievienot informācijas plāksni par cilvēkiem, kuri miruši viņa dēļ. Viņa godināšana ir visu padomju represijās mirušo un cietušo piemiņas zaimošana, " uzskata S. Kalniete.

Deputāti vēstulē uzsver, ka tieši Ļeņins bija viens no sarkanā terora un gulaga ieviesējiem Padomju Savienībā. Tāpat deputāti arī piemin EP rezolūciju "Par Eiropas sirdsapziņu un totalitārismu", kurā uzsvērts, ka "samierināšanu var sasniegt, uzņemoties atbildību, lūdzot piedošanu un stiprinot morālo atjaunošanu". Vēstules parakstītāji uzskata, ka šādu piemiņas statuju uzstādīšana ir necieņas izrādīšana visiem cilvēkiem, kuri cietusi no šo personu represijām.

Dalies ar ziņu