Skip to main content

EP deputāts Kariņš: stabilai izaugsmei nepieciešami stabili pamati

Strasbūrā, 13. jūnijā, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) debatēs par Eiropas ekonomikas pārvaldības divu likumprojektu kopumu uzsvēra, ka ekonomikas izaugsmi var nodrošināt liekot tai stabilus pamatus – taupīgu valdības budžeta politiku.

Kariņš uzsvēra: “Ja mēs Eiropā būtu varējuši nodrošināt izaugsmi tērējot naudu, tad krīzes nebūtu. Tāpēc ir ļoti svarīgi veidot stabilus pamatus dalībvalstu izaugsmei ar taupīgu valdības budžeta politiku.” Kā piemēru Kariņš minēja Latvijas pieredzi, kur valdība, sakārtojot budžetu, šodien ir panākusi izaugsmi vairāk kā 5% gadā.

“Mēs visi zinām, ka māju ceļ no pamatiem – ja pamati ielikti labi, tad māja būs stabila. Stabilai izaugsmei nepieciešami stabili pamati,” savā uzrunā norādīja Kariņš.

Eiropas ekonomikas pārvaldības divu likumprojektu kopums sastāv no divām regulām – regulas par to eirozonas dalībvalstu ekonomiskās un budžeta uzraudzības pastiprināšanu, kurās ir vai kuras apdraud finansiālās stabilitātes grūtības un regulas par kopīgiem noteikumiem budžeta plānu projektu pārraudzībai un novērtēšanai, un pārmērīga budžeta deficīta novēršanai eirozonas dalībvalstīs. Tās papildina jau esošo Eiropas Savienības likumdošanu šajā jomā, nosakot pastiprinātu uzraudzību valstīm, kuru finansiālā stabilitāte ir apdraudēta, kā arī ievieš profilaktiskus pasākumus, lai nodrošinātu stabilitāti eirozonā ilgtermiņā. Plānots, ka EP šodien balsos par šiem likumprojektiem.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu