Skip to main content

EP deputāts Šadurskis viesojas Nīcā

FOTO NO TIKŠANĀS

2013. gada 11. oktobrī Nīcas novada Rudes pamatskolā viesojās Eiropas Parlamenta deputāts un VIENOTĪBAS valdes loceklis Kārlis Šadurskis. Tā bija īpaša sociālo zinību stunda, kurā piedalījas ne tikai Rudes pamatskolas, bet arī Nīcas vidusskolas 9.klašu audzēkņi.

Neskatoties uz to, ka iesākumā skolēni bija kautrīgi jautājumu uzdošanā, pēc K. Šadurska stāstījuma par darbu Eiropas Parlamentā, tostarp par dažādu problemātiku izvirzīšanas, apspriešanas un apstiprināšanas kārtību, tika uzdoti visdažādākie jautājumi, kā piemēram – vai pašam deputātam patīk to ko viņš dara, vai atkārtoti nevēlētos kļūt par IZM, kādi ir ievērojamākie sasniegumi strādājot EP, cik garas ir darba dienas EP, cik ilgs laika periods nepieciešams no likuma ierosināšanas līdz ieviešanas procesam, vai deputāts apmeklē Briseles latviešu kori un kādas sekmes bija mācoties pamatskolā, kā arī daudz citu. 

Pēc mācību stundas skolas direktore Ingūna Lībeka viesus iepazīstināja ar Rudes pamatskolas mācību telpām un skolas muzeju.

Savu redzējumu un vēstījumu Nīcas novadam K. Šadurskis ir paudis pēcvizītes vēstulē:
„Rudē redzētais un dzirdētais apliecina skaidrus mērķus, izpratni par to, ka darāmā vēl ir daudz. Tā ir laba ziņa, jo norāda mērķi, kuru vēlas sasniegt. Darbīgi un uzņēmīgi ļaudis vienmēr arī sasniedz vairāk. Tieši tāpat ir bijis ar mazākiem un lielākiem projektiem, kurus īstenojusi gan Rudes pamatskola saviem spēkiem, gan ar pašvaldības izpratni un atbalstu. Iepriekš nospraustie mērķi ir sasniegti ar vēlmi veidot sava pagasta dzīvi labāku, zināšanām un izpratni kā iegūt līdzekļus lielāku vai mazāku projektu īstenošanai. Jau paveiktais un iesāktie projekti ir bijuši iespējami ar spējām iegūt arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Ir prieks, ka Eiropas nauda strādā Latvijas nacionālo interešu vārdā.

Darbs, skola, bibliotēka, dakteris, tautas nams, sociālo pakalpojumu pieejamība un sakārtota infrastruktūra ir pamatvērtības, lai cilvēkiem būtu dabiska vēlēšanās dzīvi saistīt ar savu dzimto pusi. Latviskas Latvijas nākotne ir mūsu kopējā spējā saglabāt un veidot labvēlīgus apstākļus tradicionālā dzīves veida saglabāšanai un attīstībai. Iespējams, lielpilsētu iedzīvotājiem nereti ir grūti saprast mazo lauku novadu, pagastu un skolu dzīves ritumu un kādēļ tās ir vajadzīgas, jo atšķiras dzīves veidi. Taču inteliģents un skolots cilvēks vienmēr spēs saprast, ka tā ir mūsu tautas un kultūras bagātība. Ir vērtības, kuras nevar upurēt tikai tādēļ, lai šodien vai rītdien samazinātu budžeta izdevumus. Ar pārliecību varu teikt, ka mazās lauku skolas ir investīciju objekts, kas nākotnē atmaksāsies ar zinošiem, gudriem, par sevi pārliecinātiem un skaidru mērķi apveltītiem savas zemes saimniekiem.

Sirsnīgi sveicieni Rudes pamatskolas direktorei Ingūnai Libekai, skolotāju kolektīvam, skolniekiem, kā arī Nīcas novada ļaudīm.”

Eiropas Parlamenta deputāta Kārļa Šdurska darba vizīti Nīcas novadā palīdzēja organizēt VIENOTĪBAS Liepājas nodaļas biedri, Nīcas novada domes deputāti R. Latvens un A. Robežniece, VIENOTĪBAS Liepājas nodaļas biroja vadītāja Kristīne Dzelme un VIENOTĪBA Liepājas nodaļas valdes loceklis A. Robežnieks.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļas biroja vadītāja
Kristīne Dzelme
[email protected]

Dalies ar ziņu