Skip to main content

EP komiteja pārliecinoši atbalsta Kariņa sagatavoto likumprojektu

28. februāris, Brisele, Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja šodien ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība, ETP) sagatavoto likumprojektu “Eiropas Savienības (ES) informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā”, kas ir pirmais nozīmīgais solis vienotas ES enerģētikas ārpolitika virzienā.

Kariņš pēc balsojuma preses konferencē uzsvēra: “ES mērķis ir izveidot vienotu enerģētikas tirgu, kas aizsargātu patērētājus visās Eiropas valstīs. Šī likumdošana, kuru pārliecinoši atbalstīja komitejas vairākums, ir pirmais konkrētais solis uz vienotu Eiropas enerģētikas ārpolitiku.”

Tāpat Kariņš norādīja, ka Dānijas prezidentūra ir iekļāvusi šo likumprojektu darba kārtībā un plāno to pieņemt līdz savas prezidentūras beigām 30. jūnijā. Kariņš arī uzvēra: “Lai šis likumprojekts jau tuvākajā laikā kļūtu par ES likumu, no kura iegūtu visi ES patērētāji, būtiski šobrīd ir panākt vienošanos ar Eiropas Padomi par kopīgu likumprojekta tekstu.”

Pēc likumprojekta apstiprināšanas komitejā tiks uzsāktas trīspusējās sarunas starp Parlamentu, Padomes prezidentūras pārstāvjiem un Eiropas Komisiju par likumprojekta gala tekstu. Līdz ar komitejas balsojumu likumprojekta autors Krišjānis Kariņš ir saņēmis mandātu pārstāvēt EP šajās sarunās. Pēc sarunu beigām par likumprojekta gala tekstu balsos Eiropas Parlaments.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Faktu lapa par likumprojektu un foto no preses konferences.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu