Skip to main content

ERAB Latvijā fokusēsies uz atbalstu uzņēmējdarbībai

FOTO NO VIZĪTES

2013. gada 18. oktobrī Londonā tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas prezidents sers Suma Čakrabarti (Sir Suma Chakrabarti) apliecināja, ka ERAB plāno Latvijā fokusēties uz uzņēmējdarbības atbalsta projektiem.

ERAB prezidents apliecināja, ka ar šo mērķi plāno vēl šī gada laikā apmeklēt Latviju, lai tiktos ar uzņēmējiem un apspriestu konkrētus sadarbības projektus.

Pārrunājot esošos sadarbības projektus, tostarp, ERAB līdzdalību bankas Citadele kapitālā, V.Dombrovskis un S.Čakrabarti atzinīgi novērtēja bankas paveikto pelnītspējas atjaunošanā un bija vienisprātis, ka 2014. gadā, Citadelei kļūstot par eirozonas banku, tās vērtība pieaugs. Tāpat abas puses apliecināja gatavību virzīties uz priekšu, lai, saskaņā ar EK prasībām, banku atgrieztu privātajā sektorā. S.Čakrabarti apliecināja, ka ERAB ir gatava atbalstīt gan stratēģiskā investora piesaistes scenāriju, gan alternatīvo iespēju banku kotēt fondu biržā.

Tāpat amatpersonas atzinīgi vērtēja Latvijas un ERAB līdzšinējo sadarbību. ERAB Latvijas ekonomikā ieguldījusi vairāk kā 250 miljonus eiro, īstenojot gandrīz 70 dažādus projektus – lielākoties, investējot līdzekļus Latvijas uzņēmumos. V.Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija augstu vērtē ERAB klātbūtni Latvijā un atbalstu ekonomikas izaugsmei, it īpaši, ņemot vērā komercbanku sektora nepietiekamo aktivitāti tautsaimniecības kreditēšanā.

V.Dombrovskis devies uz Londonu, lai tiktos ar ERAB vadību, kā arī piedalītos ERAB, Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē un LIAA organizētajā forumā „Investē Latvijā!”, stāstot par uzņēmējdarbības vidi un investīciju iespējām Latvijā. Tāpat V.Dombrovskis šodien piedalījās Direktoru institūta seminārā, ar Lielbritānijas uzņēmumu vadītājiem pārspriežot izaicinājumus un riskus, kas saistīti ar Latvijas pievienošanos eirozonai un Latvijas un Lielbritānijas ekonomiskās sadarbības perspektīvām.

Vizītes laikā premjers sniedza intervijas laikrakstiem Wall Street Journal, Frankfurter Allgemeine Zeitung un aģentūrai Bloomberg.

Premjeru vizītē pavada uzņēmēju delegācija, kas pārstāv transporta, loģistikas, finanšu, telekomunikāciju, būvniecības un citas nozares.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu