Skip to main content

Eseju konkurss „Mani vecāki, vecvecāki – ko Jūs darījāt barikādēs?”

Dzīvo kur dzīvodams, bet nesaki nekad, – te esmu mājās, te esmu atradis jaunu dzimteni. Jo zini: dzimtene ir tikai viena, – kur esi dzimis, kur dzimuši un mūžu nodzīvojuši tavi vecāki, tavi senči, paaudžu paaudzes. (J. Jaunsudrabiņš)

“Barikāžu laiks” Latvijas vēsturē ierakstīts ar dzīvām un patiesām cilvēku emocijām un tautas vienotību, kad bez šaubām un pārdomām visi rīkojās, lai nosargātu Latvijas valsts neatkarību.

Pasaule ar cieņu un apbrīnu novērtēja neatkarības atjaunošanu Latvijā miermīlīgā ceļā. Tautas, kas daudzviet pasaulē joprojām alkst pēc brīvības, varētu mācīties no šīs pieredzes. Nevardarbīgā neatkarības atgūšanas stratēģija, cilvēku izdoma un gudrība, tautas diplomātija tajā laikā ir patiesas apbrīnas vērta un pelnījusi, lai par to stāstītu gan jaunajai paaudzei Latvijā, gan cilvēkiem visā pasaulē.

Pirms 22 gadiem, aukstajās janvāra dienās un naktīs mūsu vecāki un vecvecāki stāvēja barikādēs. Cik daudz mēs par to atceramies šodien? Vai mēs zinām mūsu tuvāko cilvēku lomu šajā vēsturiskajā notikumā? Ar kādām domām vai iekšējo pārliecību viņi vairākas dienas pameta savas mājas un tuviniekus, lai kļūtu par sargiem savai valstij?

Politiskās partijas „VIENOTĪBA” jaunieši rīko eseju konkursu par tēmu – „Mani vecāki, vecvecāki – ko Jūs darījāt barikādēs?”, aicinot ikvienu jaunieti uzrunāt savus tuvākos, kas piedalījās barikādēs, dokumentēt aculiecinieku stāstus, padarīt tos pieejamus atklātībai, lai mēs vēl vairāk varētu lepoties ar cilvēkiem, kas aizstāvēja mūsu Latviju tālajās 1991.gada janvāra dienās.

Eseju var iesniegt jebkurš 5.-12.klases skolēns. Esejas apjoms – līdz 1500 -2500 rakstu zīmēm latviešu valodā. Eseja tiks izvērtēta divās kategorijās:
1. 5.-9. klases skolēni
2. 10.-12. klases skolēni.

Galvenā balva ceļojums uz Briseli, kā arī pārsteiguma balvas.

Konkursa norises laiks – 2013.gada 30.janvāris – 2013.gada 10.marts.

Darbus var sūtīt vai iesniegt – Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12-3, Rīga, LV-1050 vai arī sūtīt uz e-pasta adresi [email protected], norādot vārdu, uzvārdu, klasi, mācību iestādi un kontakttālruni.

Apbalvošana notiks 18.martā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12-3. Balvas pasniegs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Sarmīte Ēlerte.

Informāciju sagatavoja:
Andris Bačkurs
VJO valdes loceklis
Tālr. 29408856
[email protected]

Dalies ar ziņu