Skip to main content

Filmā „Nākotne ir pagātnes tagadne” piedalās arī VIENOTĪBAS jaunietis

2010. gada septembrī 10. Saeimas priekšvēlēšanu laikā Krista Burāne sāka darbu pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas „Nākotne ir pagātnes tagadne”. Tās varoņi ir četri jauni cilvēki no dažādām politiskajām partijām – „Jaunā laika”, „Saskaņas Centra”, „Tautas Partijas” un „Pēdējās Partijas”. Tuvojoties 10. Saeimas deputātu pēdējām darba dienām, noslēgums tuvojas arī darbam pie filmas.

„Nākotne ir pagātnes tagadne” stāsta par jauno cilvēku politiskajiem ideāliem, vēlēšanos un motivāciju strādāt savas valsts nākotnes labā, cerībām, darbiem, uzvarām un vilšanos. Tie ir centieni atrast savu vietu un identitāti valstī, kuras vienaudži viņi ir. Laikā, kad lielākā daļa Latvijas sabiedrības politiķus un politiku nievā, filmas varoņi ir gatavi iesaistīties un aktīvi piedalīties Latvijas un mūsu pašu nākotnes veidošanā.

Krista Burāne, kas ar šo filmu absolvē Latvijas Kultūras Akadēmijas kino režijas maģistrantūras kursu, piedāvā jauniešu un Latvijas vērojumu 10. Saeimas priekšvēlēšanu laikā, vēlēšanu dienā un 100 dienas pēc tam, dodot pamatu atcerēties notikumus pirms gada. Ikkatrs aicināts salīdzināt savas politiskās izvēles un vēlreiz noformulēt savas domas par to, kas rada valsti, kurā dzīvojam. Kādi ir mūsu pašu ideāli?

Filmas pirmizrāde notiks 11. Saeimas priekšvēlēšanu laikā, kad pēc valdības atlaišanas maijā vēlreiz jāizvērtē partiju piedāvājumi, ieceres un mērķi. Kāda šoreiz būs mūsu izvēle, un vai Saeimas gaiteņos redzēsim arī kādu no filmas varoņiem?
Filmas operatori – Inese Apse, Kaspars Braķis, Dainis Juraga, Renārs Vimba, Juris Zemītis. Mūzikas autors – Edgars Rubenis.

2009. gadā K. Burāne bija scenārija autore, režisore (kopā ar M. Eihi) un montāžas režisore filmai par O. Kroderu “Piektais Hamlets” – filma saņēma nominācijas „Lielā Kristapa” balvai kā labākā debija un labākā īsmetrāžas dokumentālā filma. Tajā pašā gadā Krista bija scenārija autore un montāžas režisore filmai “Bēgums” par latviešu viesstrādniekiem Īrijā (režisors I. Zviedris), kas ieguva „Lielā Kristapa” balvu kā labākā pilmentrāžas dokumentālā filma.

Filma „Nākotne ir pagātnes tagadne” tapusi sadarbībā ar radošo apvienību NOMADI un LKA; atbalsta: VKKF un producentu grupa 2ANNAS.

Informāciju sagatavoja:
Amanda Boka
Producentu grupa 2ANNAS
producente, projekta koordiantore
Tālr.: +371 26551248
[email protected]

 

Dalies ar ziņu