Skip to main content

Finanšu ministra tikšanās ar Valsts prezidentu

Pirmdien, 15. novembrī finanšu ministrs Andris Vilks pēc apstiprināšanas amatā pirmo reizi tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai prezidentu informētu par nākamā gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanu, panāktajām vienošanām ar starptautiskajiem aizdevējiem, kā arī iespējamiem konsolidācijas pasākumiem.

„2011. – 2013. gadam fiskālās politikas virziens būs fiskālās konsolidācijas veikšana, lai samazinātu pārmērīga budžeta deficītu, tādējādi nodrošinot finanšu tirgu un investoru uzticības atgūšanu Latvijas kredītspējai un ilgtspējai. Valdības turpinās darbu, lai nostiprinātu ārvalstu investoru pārliecību par Latviju kā drošu un prognozējamu vidi uzņēmējdarbībai un investīcijām, kas ir būtisks priekšnosacījums ekonomikas attīstības nodrošināšanai,” tikšanās norādīja A.Vilks.

Ministrs detalizēti informēja V. Zatleru par Finanšu ministrijas sagatavoto vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvaru 2011. – 2013. gadam. Ņemot vērā aktuālos šā gada trešā ceturkšņa IKP pieauguma rādītājus (pieaugums par 2,7% pret 2009. gada attiecīgo periodu), 2010. gadam FM prognozē IKP samazinājumu par 0,4%, 2011. gadam pieaugumu par 3,3%, 2012. gadam – pieaugumu par 4% un 2013. gadam – pieaugumu par 3,9%.

Sarunā ar Valsts prezidentu ministrs arī uzsvēra, ka Latvija ir apņēmusies veidot uzticamu un ilgtspējīgu fiskālo politiku arī starptautiskajā līmenī, kas noteikta Nodomu vēstulē Starptautiskajam Valūtas fondam un Papildu saprašanās memorandā starp Eiropas Savienību un Latvijas Republiku.

Noslēgumā A. Vilks apliecināja, ka valdības viens no stratēģiskajiem virsmērķiem ir iespējami ātrāka eiro ieviešana Latvijā, par vēlāko termiņu nosakot 2014. gadu. Patlaban tiek plānots, ka 2012. gadā Latvija spēs nodrošināt kopīgās valūtas ieviešanas kritērijam atbilstošu budžeta deficīta līmeni zem 3% no iekšzemes kopprodukta, kā arī izpildīt pārējos Māstrihtas kritērijus, lai atbilstoši valdības apstiprinātajam Nacionālajam eiro ieviešanas plānam veiktu atlikušos praktiskās sagatavošanās pasākumus.


Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr.: 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu