Skip to main content

Finanšu ministrijā norisināsies „Ēnu diena”

Trešdien, 13. februārī, Finanšu ministrijā norisināsies ikgadējā biedrības Junior Achievement – Young Enterprise organizētā „Ēnu diena”, kuras ietvaros skolēniem būs iespēja uzzināt vairāk par ikdienas darbu vadošajā valsts pārvaldes iestādē finanšu nozarē.

„Jauni cilvēki ir katras valsts vērtība, jo tieši viņi, plānojot savu turpmāko dzīvi un iespējas, raugās uz speciālistu piemēriem dažādās nozarēs, tostarp valsts pārvaldē. Tāpēc man ir liels prieks redzēt jauniešus, kuriem īpaši interesē Finanšu ministrijas dinamiskā ikdiena. Mūsu valsts nākotne vislielākajā mērā balstīsies tieši uz šodienas jauniešiem, viņu darbu un idejām, tāpēc ir svarīgi, daloties pieredzē par darba ikdienu, savlaicīgi sniegt viņiem iespēju paplašināt savu redzesloku, lai palīdzētu izdarīt īsto izvēli,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

„Ēnu dienā” Finanšu ministrijā piedalīsies jaunieši no Rīgas, Olaines, Ādažiem, Daugavpils, Jelgavas un Jēkabpils. Skolēniem būs iespēja iepazīt gan finanšu ministra Andra Vilka, valsts sekretāres Sanitas Bajāres, parlamentārās sekretāres Karinas Kornas, administrācijas vadītājas Artas Birumas un eiroprojekta vadītājas Daces Kalsones ikdienas darbu, gan arī uzzināt ko vairāk par darbu FM Starptautisko ekonomisko un finanšu lietu nodaļā, Eiropas Savienības fondu revīzijas departamentā, kā arī Nodokļu administrēšanas un grāmatvedības politikas departamentā.

Arī iepriekšējos gados Finanšu ministrija atbalstījusi „Ēnu dienas” norisi, sniedzot iespēju jauniešiem iepazīt ministrijas darbinieku ikdienu. „Ēnu diena” Latvijas skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar sev interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus. Savukārt darbiniekiem tā ir iespēja iedvesmot savus nākamos kolēģus mērķtiecīgai karjeras veidošanai, kā arī iespēja paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu