Skip to main content

Finanšu ministrs apmeklē uzņēmumu AS „Latvijas Finieris”

Piektdien, 9. septembrī, finanšu ministrs Andris Vilks apmeklēja vienu no Latvijas veiksmes stāstiem – ražošanas uzņēmumu „Latvijas Finieris”. Ministrs tikās ar uzņēmuma vadību, kas iepazīstināja ar uzņēmuma darbības rādītājiem un aktualitātēm, kā arī apsprieda uzņēmuma nākotnes plānus.

Koncerna „Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. „Latvijas Finierim” ir 20 gadu darbības pieredze tirgos ārpus Latvijas. Uzņēmums eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 50 valstīs.

„Pašlaik, kad valsts ekonomika ir atguvusies no krīzes un gatava nākamajam izaugsmes periodam, vairāk par visu valstij nepieciešama stabila uzņēmējdarbības vide. Tādi uzņēmumi, kā AS „Latvijas Finieris, kas spējuši ne vien veiksmīgi pārvarēt krīzi, bet arī attīstīties īpaši jau eksporta jomā, ir Latvijas galvenā vērtība”, tiekoties atzina finanšu ministrs. „No valsts puses esam jau definējuši stabilu nodokļu politiku turpmākajiem trim gadiem un turpināsim iespējami atbalstīt ražošanas attīstību. Valsts ir gatava atbalstīt vietējos ražotājus. Neesam ieinteresēti, lai Latvijas uzņēmumi nonāktu ārvalstu akcionāru pārvaldībā.”

Uldis Biķis, AS „Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Konkurētspēja ir galvenā prioritāte veiksmīgai izaugsmei kā ražotājiem, tā ekonomikai un sabiedrībai kopumā. Gan uzņēmēju, gan budžeta veidotāju pamatuzdevums ir saglabāt jau sasniegto līmeni, kā arī to paaugstināt, veicinot stabilu un ilgtspējīgu attīstību.”

Pēc tikšanās ministrs viesojās uzņēmuma ražotnē.

Informāciju sagatavoja:
Aiga Aizpuriete
Finanšu ministra preses sekretāre
Tālr.: (+371) 67083994, (+371) 29355073
[email protected], www.fm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu