Skip to main content

Finanšu ministrs ar EP prezidentu pārrunā plānoto Latvijas iestāšanos eirozonā

Otrdien, 2. jūlijā, finanšu ministrs Andris Vilks Strasbūrā tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu Martinu Šulcu (Martin Shulz), lai pārrunātu Latvijas virzību uz eirozonu un citas ekonomiskās aktualitātes Latvijā un Eiropas Savienībā. Savukārt trešdien, 3. jūlijā, finanšu ministrs piedalīsies EP plenārsesijā, kurā plānots apstiprināt rezolūciju par eiro ieviešanu Latvijā.

„Tiekoties ar Eiropas Parlamenta prezidentu un komiteju pārstāvjiem, guvu pārliecību, ka Latvija būs nopietns sadarbības partneris eirozonas valstu saimē. Ar ieguldīto darbu un pašreizējo izaugsmes modeli esam izvirzījušies Eiropas Savienības valstu priekšgalā un šo pozīciju noturēt palīdzēs arī pilnīga iekļaušanās starp eirozonas valstīm,” pauž finanšu ministrs Andris Vilks.

Tikšanās laikā ministrs ar EP prezidentu apmainījās viedokliem par turpmākājām eirozonas attīstības perspektīvām. EP prezidents Šulcs īpaši atzīmēja Latvijas gūto pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kurā atsevišķām ES dalībvalstīm būtu vērts ieklausītes. Tāpat viņš aicināja Latviju dalīties ar šo pieredzi: „Latvija ir guvusi nozīmīgu pieredzi ekonomiskās krīzes seku pārvarēšanā, atjaunojot straujāko ekonomikas izaugsmi visā ES. Uzskatu, ka Latvijas pieredze ir saistoša un svarīga citām ES dalībvalstīm, kam vēl tikai priekšā visas tās reformas, ko Latvija ir jau veikusi.”

Vizītes laikā finanšu ministrs tikās arī ar EP Budžeta komitejas vadītāju Alenu Lamasuāru (Alain Lamassoure), ar ko pārrunāja ES ģeopolitiskos jautājumus, Latvijas pievienošanos eirozonai un fiskāli atbildīgas saimniekošanas, ievērojot Māstrihtas kritērijus, nozīmi, kas būtu jāievieš visās valstīs. Tāpat ministrs tikās arī ar EP Ekonomikas un monetāro lietu komitejas vadītāju Šāronu Boulzu (Sharon Bowles), tikšanās laikā diskutējot par ekonomisko situāciju ES un eirozonas paplašināšanās iespējām.

Eiro ieviešanas Latvijā mērķa datums ir 2014. gada 1. janvāris. Gala lēmums par Latvijas pievienošanos eirozonai tiks pieņemts šā gada 9. jūlijā.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu