Skip to main content

Finanšu ministrs: ar Šveices sadarbības programmu investējam Latvijas attīstībā

Piektdien, 31. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks piedalās konferencē „Ikgadējā Šveices sadarbības programmas sanāksme ar Austrumeiropu 2013 – Šveices ieguldījums paplašinātajā Eiropas Savienībā (ES)” un uzrunā konferences dalībniekus par valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī dalīsies pieredzē par labās sadarbības, kopējo mērķu un panākumu nozīmi ar Šveici un citām Eiropas valstīm.

„Latvijai un Šveicei ir kopīgs mērķis veicināt drošību, stabilitāti un labklājību Eiropā. Īpaši pēdējos desmit gados ir palielinājusies abu valstu ekonomisko jautājumu nozīme, par ko liecina ārējās tirdzniecības apjomi un Šveices tiešās investīcijas Latvijā. Esmu gandarīts, ka ar Šveices sadarbības programmu un teicamām divpusējām attiecībām mēs investējam ne vien kopējo mērķu sasniegšanā, bet arī tālākā Latvijas attīstībā,” uzrunā uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Konferencē notiks diskusijas par sadarbības sasniegumiem un rezultātiem, kā arī par divpusējās sadarbības iespējām un izaicinājumiem turpmāk. Savukārt Latvijas finanšu ministrs un Čehijas pārstāvis ir aicināti teikt uzrunas, akcentējot Šveices ieguldījumu paplašinātajā ES no dalībvalstu perspektīvas.

Konferences laikā tiks prezentēti arī Šveices programmas saņēmējvalstu labākie projekti, tai skaitā arī Latvijas veiksmīgi īstenotā „Mikrokreditēšanas programma”. Mikrokreditēšanas programmas īstenotājs ir Latvijas Hipotēku un zemes banka, un programmas ietvaros uzņēmējiem mikroaizdevumos ir paredzēts izsniegt 4,4 miljonus latu. Projekta mērķis ir uzlabot mikroaizdevumu pieejamību mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, tādējādi veicinot nodarbinātību un Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Šveices sadarbības programma sniedz finansiālu ieguldījumu Bulgārijai, Igaunijai, Latvijai, Lietuvai, Maltai, Polijai, Rumānijai, Slovākijai, Slovēnijai, Čehijas Republikai, Ungārijai un Kiprai, paredzot ekonomiskās un sociālās atšķirības starp ES valstīm. Programmas ietvaros tiek nostiprinātas attiecības gan starp 12 dalībvalstīm, gan arī starp ES valstīm kopumā.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu