Skip to main content

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens Saeimā iesniegs #Budžets2024 likumprojektu

Piektdien, 3. novembrī, plkst. 8.45 finanšu ministrs Arvils Ašeradens Finanšu ministrijā (FM) parakstīs ziņojumu par 2024. gada valsts budžetu un vēlāk budžeta portfeli nesīs uz Saeimu, lai jau tradicionāli nodotu valdības sagatavoto valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā.

Budžeta likumprojekta un tā pavadošo likumprojektu iesniegšanas pasākums ar Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira un finanšu ministra mediju brīfingu Saeimā notiks plkst. 9.00 Saeimas nama Lielajā vestibilā.

Budžeta portfeļa nešana no FM uz Saeimu ir tradīcija, kas tika aizsākta 1997. gadā. Līdz šim ar budžeta portfeli aiznesti jau 25 valsts budžeta likumprojekti, un šogad portfelis tiks nests jau 26. reizi. Tradīciju ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle. Viņš atvēlēja personīgo darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu.

#Budžets2024 izdevumi ir 16,2 miljardi eiro, bet ieņēmumi 14,5 miljardi eiro. Savukārt pirmajā gadā, kad portfelis tika nogādāts Saeimā, izdevumu apmērs bija 1,3 miljardi latu jeb aptuveni 1,8 miljardi eiro.

Budžeta portfelī kopā uz Saeimu būs aiznesti jau vairāk nekā 178 miljardi eiro valsts budžeta izdevumiem.

Informāciju sagatavoja, foto:
Finanšu ministrija

Dalies ar ziņu