Skip to main content

Finanšu ministrs: Latvijas un Šveices sadarbību nepieciešams pilnveidot jau augstākā pakāpē

Piektdien, 31. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks piedalījās konferencē „Ikgadējā Šveices sadarbības programmas sanāksme ar Austrumeiropu 2013 – Šveices ieguldījums paplašinātajā Eiropas Savienībā (ES)”, kur uzrunāja konferences dalībniekus par valstu līdzšinējo sadarbību, kā arī dalījās pieredzē par labās sadarbības, kopējo mērķu un panākumu nozīmi ar Šveici un citām Eiropas valstīm.

„Esmu gandarīts par Latvijas un Šveices sekmīgo sadarbību un pateicīgs par sniegto iespēju veiksmīgi realizēt Latvijai būtiskus projektus. Šo iemeslu dēļ uzskatu, ka šobrīd abu valstu sadarbību ir nepieciešams kvalitatīvi pilnveidot jau augstākā pakāpē, veicinot Šveices investīcijas, lai ilgtermiņā nodrošinātu izaugsmi, radot kvalitatīvas darbavietas un jaunas iespējas ekonomiskai attīstībai un sadarbībai”, pēc tikšanās ar Šveices finanšu ministrijas pārstāvjiem norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Šveices ārlietu ministrs Didjē Burkhalters (Didier Burkhalter) konferences ievadrunā minēja Latvijas skolas autobusu projektu, ko vērtēja ne tikai kā izdevušās sadarbības rezultātu, bet arī kā pierādījumu, ka projekts sniedz ieguvumu tieši iedzīvotājiem, ar ko Latvija patiesi var lepoties.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 750 dalībnieki. Tās laikā tika prezentēti arī Šveices programmas saņēmējvalstu labākie projekti, tai skaitā arī Latvijas veiksmīgi īstenotā „Mikrokreditēšanas programma”. Mikrokreditēšanas programmas īstenotājs ir Latvijas Hipotēku un zemes banka, un programmas ietvaros uzņēmējiem mikroaizdevumos ir paredzēts izsniegt 4,4 miljonus latu. Projekta mērķis ir uzlabot mikroaizdevumu pieejamību mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, tādējādi veicinot nodarbinātību un Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Jāuzver, ka Latvija nemainīgi ir pirmajā vietā starp 10 saņēmējvalstīm Šveices programmas līdzekļu izmantošanā, no Šveices jau saņemts finansējums 57% apmērā no kopējā projektiem pieejamā finansējuma.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu