Skip to main content

Finanšu ministrs pārrunā ekonomikas un finanšu situāciju Latvijā ar ES budžeta komisāru

Ceturtdien, 2. jūnijā finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Janušu Levandovski (Janusz Lewandowski), Eiropas Savienības (ES) budžeta un finanšu plānošanas komisāru.

Tikšanās laikā finanšu ministrs informēja par ekonomikas un finanšu situāciju Latvijā, uzsverot ES finansējuma nozīmi Latvijai, īpaši attiecībā uz ES fondu finansējumu un Kopējās lauksaimniecības politikas tiešajiem maksājumiem Latvijas zemniekiem.

Sarunas gaitā finanšu ministrs ar komisāru pārrunāja arī Eiropas Komisijas sagatavoto ES 2012. gada budžeta projektu, uzsverot Latvijas prioritātes ES ikgadējā budžetā – pietiekamu finansējumu kohēzijai un lauksaimniecībai, kā arī akcentējot nepieciešamību pārskatīt ievērojamo pieaugumu ES administrācijas izdevumiem situācijā, kad ES dalībvalstu nacionālās valdības veic ievērojamus samazinājumus šajā jomā.

Visbeidzot tika pārrunāts šī gada 29.  jūnijā gaidāmais Eiropas Komisijas priekšlikums nākošajam ES finanšu ietvaram pēc 2013.gada (ES daudzgadu budžets 2014. – 2020. g.). Ministrs informēja par Latvijas prioritātēm Kohēzijas un Kopējās lauksaimniecības politikas jomā, kā arī skaidroja, ka pašreiz uzliktais nodokļu slogs uz Latvijas iedzīvotājiem nepieļauj iespēju ieviest jaunus ES līmeņa nodokļus ES budžeta finansēšanai.

ES budžeta komisārs Latvijā ieradies darba vizītē pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzaicinājuma.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

Dalies ar ziņu