Skip to main content

Finanšu ministrs: pašvaldībām pilnībā tiks nodrošināta iespēja saņemt aizņēmumus prioritāro insvestīciju projektu īstenošanai

Ceturtdien, 13. martā, finanšu ministrs Andris Vilks, Ministru Prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domi. Finanšu ministrs informēja, ka, sākot no šā gada aprīļa pašvaldībām pilnībā tiks nodrošinātas iespējas saņemt aizņēmumus no Valsts kases prioritāro investīciju projektu īstenošanai ar maksimālo summu 200 000 eiro.

„Pašvaldības, saņemot aizņēmumus prioritāru projektu īstenošanai, nodrošinās saviem iedzīvotājiem labāku dzīves kvalitāti. Tā ir iespēja sakārtot ceļus, ielas, infrastruktūru – to, kam katrā pašvaldībā ir visvairāk nepieciešami uzlabojumi. Tā ir laba ziņa katram Latvijas iedzīvotājam!” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Lai pretendētu uz pieprasījuma izskatīšanu Aizņēmumu padomes sēdē, dokumentus ir iespējams iesniegt Finanšu ministrijā jau šobrīd.

Jāatgādina, ka šogad pašvaldībām ir iespēja saņemt aizņēmumus arī ceļu, ielu un tiltu sakārtošanai, nodrošinot budžeta līdzfinansējumu no 20 līdz 30% apmēram.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par 2015. gada budžeta sagatavošanu, Iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali, Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma izlietošanas plānu 2014.-2020. gadam, kā arī citi jautājumi.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu