Skip to main content

Finanšu ministrs piedalās ERAB gada sanāksmē

No 10. līdz 11. maijam finanšu ministrs Andris Vilks un valsts sekretāre Sanita Bajāre piedalās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) gada sanāksmē, kas notiek Stambulā.

Sanāksmes laikā notiks pilnvarnieku darba sesijas, kuru laikā tiks spriests par bankas stratēģisko un finanšu darbību, kā arī nākotnes politiku. Finanšu ministrijas (FM) delegācija tiksies ar ERAB prezidentu Sumu Čakrabarti (Sir Suma Chakrabarti).

Gada sanāksme pulcē ap 2500 dalībnieku, to skaitā valdību pārstāvjus, finanšu institūciju vadību, kā arī uzņēmējus. FM delegācijas sastāvā iekļauti arī Valsts kases un Latvijas bankas pārstāvji. Latvijas pilnvarnieks ERAB ir finanšu ministrs A.Vilks.

ERAB tika izveidota 1991. gadā ar mērķi sekmēt pāreju uz tirgus ekonomiku un veicināt uzņēmējdarbības attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs. ERAB ir starptautiska institūcija, kurā apvienojušies 63 biedri (61 dalībvalsts, kā arī Eiropas Kopiena un Eiropas Investīciju banka) un kuras centrālā pārstāvniecība atrodas Londonā.

Latvija par ERAB dalībvalsti kļuva 1992. gadā. ERAB atbalsta projektus gan privātajā, gan publiskajā sektorā, nodrošinot tiešās investīcijas finanšu institūcijām, infrastruktūrai, ražošanai un tirdzniecībai. Galvenās ERAB finansējuma formas ir kredīti, investīcijas pamatkapitālā un garantijas.

Līdz šim ERAB ir nodrošinājis līdzfinansējumu 74 Latvijas projektiem.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu