Skip to main content

Finanšu ministrs: Pirmā mājokļa galvojumu programmas īstenošanā vispirms jādomā par iedzīvotāju labklājību

Finanšu ministrija atbalsta plašāku komercbanku iesaisti Pirmā mājokļa galvojumu programmas īstenošanā. Programmas darbība tika uzsākta ar 332 678 eiro, bet janvāra beigās valdība nolēma pirmā mājokļa programmas finansēšanai papildus novirzīt 635 295 eiro. Pašreiz programmai pieejamais finansējums ir 967 973 eiro.

“Pirmā mājokļa iegādes galvojumu programmas īstenošanā vispirms jādomā par iedzīvotāju labklājību. Tādēļ programmas īstenošana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Lai tas notiktu, atbalstām plašāku komercbanku iesaisti un visu iesaistīto pušu izpratni par programmas nepieciešamību. Te nav vietas ilgstošām diskusijām, ir jāuzsāk kopīgs darbs,” pārliecināts finanšu ministrs Jānis Reirs.

Saskaņā ar valsts akciju sabiedrības “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” sniegto informāciju šāds finansējuma apjoms ir pietiekams 640 galvojumu izsniegšanai. Galvojumu apjoms ir atkarīgs no aizdevuma summas. Atbilstoši bankas “Citadele” sniegtajai informācijai aizdevumu apjoms ir mazāks, nekā sākotnēji plānots. Tas rada iespēju izsniegt vairāk galvojumu. Saskaņā ar bankas “Citadele” sniegto informāciju no 99 kredīta pieteikumiem 62% interesentu ir pieprasījuši kredīta summu no 10 000 eiro līdz 40 000 eiro.

Gadījumā, ja Pirmā mājokļa galvojumu programmai nav pieejami pietiekoši līdzekļi, papildu finansējuma piešķiršanas iespēja jāskata likuma “Par valsts budžetu 2016. gadam” sagatavošanas procesā.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija
Ieva Pužule
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. (+371) 67095405
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu