Skip to main content

Finanšu ministrs ticies ar ERAB pārstāvjiem

Pirmdien, 19. decembrī Rīgā finanšu ministrs Andris Vilks, kā arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) jauno Centrālās un Dienvidaustrumu Eiropas direktoru Žanu – Marku Peteršmitu (Jean – Mark Peterschmitt).

Vizīti ierosināja ERAB, lai Peteršmits, kurš šajā amatā ir stājies šogad, ieņemot Petera Reinigera (Peter Reiniger) vietu, iepazītos ar Latvijas valdību un tās ekonomisko un finanšu politiku.

Latvijas valdības pārstāvji ar ERAB kolēģiem pārrunāja Latvijas ekonomisko situāciju, Latvijas turpmāko sadarbību ar EBAR, kā arī bankas stratēģiju Latvijai.

Lai veicinātu informētību par ERAB finansējuma iespējamību, tikšanās laikā finanšu ministrs Andris Vilks ierosināja ERAB organizēt Rīgā semināru, prezentējot jauno ERAB darbības stratēģiju Latvijai.

Šā gada oktobrī bankas direktoru valdē aps tiprināja ERAB darbības stratēģija Latvijā (2011. – 2014.). Minēto dokumentu izstrādāja ERAB ekonomisti, definējot potenciālās sadarbības sfēras nākamo trīs gadu periodā. Starp tām ir atbalsts investīcijām, kas nodrošina enerģijas drošību un enerģijas efektīvu izmantošanu, finanšu sektora stiprināšana, kā arī eksporta sektora konkurētspējas uzlabošana. Bez ekonomiskiem secinājumiem, dokumentā ir sniegts arī politiskās situācijas raksturojums Latvijā, valsts potenciālās izaugsmi ietekmējošās sfēras.

ERAB stratēģija Latvijai ir pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

 

Dalies ar ziņu