Skip to main content

Finanšu pakalpojumi atspoguļo reālo ekonomisko un ģeopolitisko situāciju

FOTO no sanāksmes

Trešdien, 22. aprīlī, Latvijas prezidentūras laikā Rīgā norisinājās Eiropas Savienības Padomes Finanšu pakalpojumu jautājumu darba grupas sanāksme. Tās laikā augsta līmeņa jomas pārstāvji sniedza ieskatu aktuālajos ar finanšu pakalpojumiem saistītajos jautājumos.

“Finanšu pakalpojumi nepārtraukti mainās un attīstās, kā arī atspoguļo reālo ekonomisko un ģeopolitisko situāciju. Tādēļ nav šaubu, ka arī šajā jomā jāmeklē labāki un drošāki risinājumi gan klientiem, gan tirgum kopumā,” atklājot sanāksmi, norādīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens.

Tāpat A.Ašeradens pateicās klātesošajiem par aktīvo sadarbību Latvijas prezidentūrā. Pateicoties tai, panākta politiska vienošanās attiecībā uz priekšlikumu regulai par starpbanku komisijas maksām. Prezidentūra ir virzījusies uz priekšu arī ar ļoti svarīgajiem un sarežģītajiem Banku strukturālo reformu jautājumiem.

Jau gada sākumā veiksmīgi apstiprināta Etalonu regulas vispārējā pieeja, par kuru prezidentūra gatava uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu jau tuvākajā laikā. Savukārt Apdrošināšanas starpniecības direktīva un Maksājumu pakalpojumu direktīva pašlaik atrodas saskaņošanā starp Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un ES Padomi.

“Savā prezidentūrā mēs strauji virzāmies uz priekšu ar iesāktajiem jautājumiem, lai tos veiksmīgi pabeigtu līdz prezidentūras beigām,” uzsvēra Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Finanšu pakalpojumu darba grupas sanāksme notiek reizi pusgadā prezidējošajā valstī, un tajā piedalās ES dalībvalstu atašeji finanšu pakalpojumu jomā un nozares eksperti.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu